Експерт: Попит на долари на минулому тижні перевищував пропозицію


Експерт: Попит на долари на минулому тижні перевищував пропозицію

Попит на долари США на міжбанківському ринку України протягом минулого тижня (з 29 листопада по 3 грудня) перевищував пропозицію валюти.

Про це повідомив у коментарі голова правління "Брокбізнесбанка" Сергій Мишта.

За його словами, на минулому тижні курс долара США до гривні виріс з рівня 7.96-7.97 в понеділок до рівня 7.9750-7.9850 в п'ятницю. Швидше за все, це пов'язано як із покупкою доларів "Нафтогазом України" для розрахунків із "Газпромом", так і з попитом, що збільшився, з боку покупців, вважає експерт.

Як зазначив Мишта, Національний банк України цілий тиждень, окрім середи, продовжував проводити інтервенції, продаючи валюту всім бажаючим за курсом 7.9350 на початку тижня і за курсом 7,9650 у п'ятницю. При активному попиті на валюту залишки на коррахунках в НБУ зменшилися з 19,5 мільярдів гривень до 15,26 мільярдів гривень в п'ятницю. Можливо, вважає експерт, це пов'язано як з платежами клієнтів банків до бюджету, так і з кредитуванням "Нафтогазу", що, у свою чергу, спровокувало зростання попиту на валюту.

На думку Мишти, "виходячи зі тенденцій, що склалися, на поточному тижні ми сповна можемо побачити деяку стабілізацію на валютному ринку, що, знову-таки, буде обумовлено закінченням покупок валюти "Нафтогазом", а також зменшенням кількості вільної гривні у клієнтів".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua