ЄС радить Україні будувати Європу всередині країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС радить Україні будувати Європу всередині країни

Казна та Політика
353
Брюссель і Київ, проводячи реформи і звіряючи їх з порядком денним інтеграції в ЄС, "будують європейський фундамент в самій Україні", вважає європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
Виступаючи в понеділок у Варшаві на конференції, присвяченій 20-річчю створення Центру Східних досліджень "ЄС і Східна Європа: новий підхід після кризи", єврокомісар поставив риторичне запитання - чи потрібно Україні проводити реформи з урахуванням стандартів ЄС без перспективи членства і без більшого обсягу фінансової допомоги.
"Перш за все, ми ніколи не передбачаємо майбутнього у розвитку відносин України з ЄС. Ми повинні бути якомога амбітнішими в просуванні вперед реальної інтеграції та реформ у вже існуючих рамках і досягти успіху в тому, що ми робимо. Це буде кращою можливою підтримкою подальшого поглиблення відносин. Таким чином, ми ефективно будуємо надійний фундамент цінностей і норм Європейського Союзу в самій Україні", - сказав він.
Єврокомісар також упевнений, що для інтеграційних процесів потрібно "намагатися будувати сприятливу політичну атмосферу в Україні".
Говорячи про фінансову підтримку, Фюле відзначив, що така допомога ЄС не є єдиним ресурсом підтримки реформ. У зв'язку з цим він згадав участь міжнародних фінансових інститутів, а також заявив про намір "боротися за фонди для підтримки Східного партнерства". "Ми також не повинні забувати про внутрішні ресурси річного доходу і величезного потенціалу для України в плані підтримки приватних інвестицій та податкового збору у вигляді реформ економічного управління", - додав він.
Єврокомісар висловив думку, що для досягнення "високих політичних цілей Україна та її друзі повинні завоювати серця і думки".
"Дозвольте мені зробити цю ремарку як спостереження з мого власного досвіду. Я знаю, що перспективи моєї країни і дорога до членства в ЄС залежала від трьох критичних чинників. Перший - необхідність адвокатів і групи підтримки за межами наших кордонів, тому що інтеграція - це політичний процес, і не лише економічний і законодавчий. По-друге, усвідомлення того, що наш порядок денний реформ збігається з нашими сусідами, і що спільна робота принесе вигоди нам всім. Це - причина, через яку східне партнерство таке важливе, і чому Україна повинна відігравати провідну роль. Третє і найбільш важливе - зобов'язання всередині моєї країни демонстрували спільно різні береги політичних думок. Щоб це відбулося, потрібно, щоб уряд і опозиція йшли разом із загальних ключових питань, таких, як конституційна реформа", - сказав Фюле.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас