865
НБУ зменшує перелік стимулів для кредитування економіки
 — Казна та Політика
 Національний банк України (НБУ) зменшує перелік стимул-реакцій для кредитування економіки, а також повідомив банкам про припинення дії низки антикризових заходів з 1 січня 2011 року, повідомив НБУ в листі банкам (№40-511/5697-21328).
 Згідно з листом, відповідні зміни нормативного поля закріплені постановами Нацбанку від 26 листопада №513 і №514.
 Постанова №513 набула чинності з дня підписання. Документ передбачає відміну з 26 листопада 2010 року постанови про стимулювання кредитування економіки України (від 3 листопада 2009 року №650).
 Крім того, нормативний акт відміняє з 1 січня 2011 року постанови про пом'якшення механізму розрахунку регулятивного капіталу (від 5 лютого 2009 року №49) і про заходи із забезпечення погашення кредитів (від 3 червня 2009 року №328), яке регламентує процес реструктуризації позик і передбачає пом'якшення критеріїв оцінки фінансового стану позичальників.
 Згідно з текстом постанови №513, яка наводиться у листі НБУ, відміна цих нормативних актів здійснюється з метою усунення порушень, виявлених Міністерством юстиції за результатами перевірки дотримання НБУ законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
 При цьому НБУ зазначає, що постанова №514, якою передбачається часткове збереження заходів зі стимулювання кредитування, набуде чинності через 10 днів після державної реєстрації в Мін'юсті: про факт держреєстрації Нацбанк обіцяє повідомити додатково.
 Згідно з текстом постанови №514, яке фактично замінить постанову №650, зменшений перелік заходів зі стимулювання кредитування діятиме до 1 червня 2011 року, тоді як раніше передбачалась їх дія до 31 грудня 2011 року.
 Із переліку заходів стимулювання виключається можливість враховувати 100% вартостей безвідзивних безумовних гарантій першокласних міжнародних банків при визначенні ризику із кредитних операцій,  класифікованих як сумнівні і безнадійні. Крім того, НБУ відкликає рекомендацію відносно обмеження банками плати, що стягується із позичальників-товаровиробників (максимальний рівень - облікова ставка плюс 5 відсоткових пунктів).
 В той же час, зберігаються пом'якшені вимоги за оцінкою фінансового стану позичальників-товаровиробників. Зокрема, банки, як і раніше, зможуть не враховувати наявність збитків у підприємств - товаровиробників, які забезпечують своєчасне обслуговування кредитів (максимальна затримка платежів до семи календарних днів).
 Крім того, зберігається можливість приймати у забезпечення із кредитів сільськогосподарським товаровиробникам майнові права на майбутній урожай з коефіцієнтами від 10-50% залежно від категорії кредитної операції.
 Як повідомлялося, постановою №49 були тимчасово пом'якшені умови залучення банками коштів в іноземній валюті на умовах субординованого боргу: максимальне значення процентної ставки із таких запозичень було встановлене на рівні Libor із 12-місячних міжбанківських депозитів "плюс" 12% річних, тоді як до цього (постанова від 24 листопада 2005 року №450) такий рівень складав для доларових позик - Libor по 12-місячним міжбанківським депозитам "плюс" 5%; у євро - на рівні Libor по 12-місячних міжбанківських депозитів плюс "плюс" 7%, в гривні - на рівні облікової ставки плюс 2,5%.
 Крім того, постановою №49 передбачається, що на період до 1 січня 2011 року банкам дозволено враховувати при розрахунку регулятивного капіталу субборг, наданий в інвалюті, за курсом на звітну дату.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
В Україні стартує тестування системи електронної ТТН
Через позицію Бельгії Україна може втратити фінансування МВФ — Politico
Міноборони оголосило закупівлі харчування для ЗСУ на 2026 рік: скільки витратять
Скільки коштів Пенсійний фонд спрямував на соцвиплати в жовтні
Чи зростуть тарифи на світло у 2026 році
Бюджетний дефіцит України може сягнути $53 млрд до 2028 року — KSE Institute
