НБУ дозволив IFC здійснювати гривневі розрахунки з резидентами України


НБУ дозволив IFC здійснювати гривневі розрахунки з резидентами України

Національний банк України (НБУ) дозволив Міжнародній фінансовій корпорації (IFC, група Світового банку) здійснювати гривневі розрахунки з резидентами України на підставі договорів кредитування або гарантії, повідомив НБУ в листі до банків (№13-210/6198-21043).

Відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку №504 від 22 листопада 2010 року, яка набрала чинності з дня підписання.

Документ затверджено з метою зміцнення грошового ринку України та розрахунків у національній грошовій одиниці. Постановою регламентується проведення операцій у гривнях між резидентами та IFC.

"Надати право IFC здійснювати платежі і розрахунки в гривнях на території України з резидентами... на умовах, що максимальна вартість для кінцевого боржника за цими коштами (видатки за відповідними прямими чи опосередкованим договорами кредитування або гарантії) не перевищує 10% річних", - підкреслюється в документі.

Згідно з постановою, IFC має відкрити у Нацбанку чи комерційному банку поточний рахунок у валюті Україні. Цей рахунок буде використовуватися, зокрема, для операцій: з зарахування коштів у гривнях, отриманих від продажу IFC валюти на міжбанку (або валютних коштів після купівлі її за гривні); з надання кредитів у гривнях резидентам-позичальникам; щодо зарахування сум, що надходять для погашення кредитів IFC у гривнях.

При цьому НБУ передбачив, що IFC купувати валюту або гривні через банк, в якому відкрито такий рахунок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua