МЗС: ЄС вперше визнав право України на членство


МЗС: ЄС вперше визнав право України на членство

Міністерство закордонних справ розцінює резолюцію Європейського парламенту щодо ситуації в Україні, прийняту в четвер, як важливу віху на шляху європейської інтеграції України.

"Вперше в історії головний представницький орган Євросоюзу, який відображає волю сотень мільйонів європейських виборців, визнав право України - як таку що розділяє спільну з іншими націями Європи історію і культуру європейської країни - стати в перспективі членом Євросоюзу", - сказав у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

На його переконання, це рішення "відображає довіру до реалізованого керівництвом України курсу, а також нове розуміння європейськими партнерами того, що без залучення нашої країни грандіозний інтеграційний проект ЄС не може бути по-справжньому завершеним і успішним".

"Сьогоднішня резолюція щодо України відображає консолідовану думку більшості фракцій і депутатів Європарламенту і носить по-справжньому збалансований характер", - зазначив Волошин.

Він додав, що українська дипломатія двічі успішно виступала за перенесення голосування за цей документ, прагнучи вирішити завдання - підштовхнути максимально більше число європейських депутатів до того, щоб скласти власну і засновану на реальних фактах думку про весь комплекс процесів в Україні.

"Зовнішньополітичне відомство з натхненням сприйняло заявлену Європарламентом підтримку проведених президентом і урядом країни політичних і соціально-економічних реформ, а також збалансовану оцінку труднощів, з якими стикається українська влада на цьому шляху", - підкреслив директор департаменту МЗС.

Він зазначив, що Україна найуважнішим чином вивчить зауваження і стурбованості, висловлені європейськими депутатами щодо окремих внутрішньополітичних питань, і прийме всі необхідні заходи до приведення і національного законодавства, і правозастосовчої практики у повну відповідність з найвищими європейськими стандартами.

"У МЗС України із задоволенням відзначають, що Європейський парламент, що складається з досвідчених і визнаних у країнах-членах ЄС державників, дипломатів, журналістів, громадських діячів, не дозволив окремим українським політикам використовувати його як інструмент внутрішньополітичної боротьби, що перешкоджає успішній євроінтеграції Україна", - підкреслюють в МЗС.

За словами Волошина, у четвер європарламентарі зробили дуже значущий крок назустріч українському народу, який бачить себе вже в недалекому майбутньому в єдиній європейській сім'ї.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua