Росіяни готові купити "Укртелекома"


Росіяни готові купити "Укртелекома"

Компанія МТС заявила про зацікавленість у приватизації ВАТ "Укртелеком". Про це РБК-Україна заявили в прес-службі компанії.

Згідно з інформацією прес-служби, АФК "Система", яка контролює МТС, подала до Фонду державного майна України (ФДМУ) запит на отримання інформації стосовно конкурсу з продажу державного пакету акцій ВАТ "Укртелеком".

Нагадаємо, 22 листопада голова ФДМУ Олександр Рябченко заявив, що документацію про підготовку до конкурсу з продажу акцій "Укртелекому" запросили п'ять компаній, три з яких - українські, одна - російська, а одна - з інших країн. При цьому він зазначив, що згідно з умовами конкурсу учасники аукціону повинні внести 1 млрд грн застави. Тому, на його думку, кількість учасників аукціону буде меншою, ніж кількість компаній, які зацікавилися документацією.

Раніше, 13 жовтня ФДМУ оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Пакет пропонується за початковою ціною 10,5 млрд грн, що в 2,4 рази перевищує номінальну вартість. Торги пройдуть 28 грудня ц.р., за принципом аукціону. Крок під час аукціону з продажу "Укртелекому" буде 105 млн грн або 1% від стартової вартості підприємства.

На думку аналітиків інвестиційної групи "Сократ", ціна продажу "Укртелекому" може досягти 12-15 млрд грн з потенційною кількістю покупців близько 3-4 компаній.

Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (Компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державного спеціального зв'язку.

У той же час 19 жовтня ц.р. перший віце-президент ЄБРР Варел Фрімен заявив, що ЄБРР готовий розглянути можливість часткового кредитування операції з придбання 92,79% державних акцій ВАТ "Укртелеком". ЄБРР також не виключає можливості входження в майбутньому в акціонерний капітал "Укртелекому", оскільки має досвід роботи в сфері телекомунікацій.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена до переліку підприємств, що приватизуються в 2007 р. Однак приватизація досі не сталася. ВАТ "Укртелеком" створено 5 січня 2000р. До складу товариства входить 33 філії.

Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн, відносно 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період минулого року. Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний період збільшився на 2,15%, до 5 млрд 74 млн 21 тис. грн відносно 4 млрд 967 млн 53 тис. грн за 9 міс. 2009 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua