Зростання ВВП ПАР у ІІІ кварталі сповільнилось до 2,6%


Зростання ВВП ПАР у ІІІ кварталі сповільнилось до 2,6%

Валовий внутрішній продукт ПАР з поправкою на сезонні зміни збільшився у третьому кварталі 2010 року на 2,6% в річному обчисленні, за даними статистичного агентства країни.

Таким чином, темпи зростання економіки продовжують сповільнюватися, оскільки зростання в квітні-червні складало 2,8%, а в першому кварталі цього року - 4,6%.

При цьому підвищення ВВП в минулому кварталі виявилося нижчим за консенсус-прогноз аналітиків, пише The Wall Street Journal.

Негативний вплив на економіку, зокрема, надає зміцнення курсу нацвалюти. З початку минулого року південноафриканський ренд виріс на 35% відносно долара США, що підриває експорт з ПАР.

В кінці жовтня міністерство фінансів ПАР підвищило прогноз зростання економіки. За новими оцінками, ВВП країни за підсумками 2010 року збільшиться на 3%, в 2011 році - на 3,5%. У лютому прогнози знаходилися відповідно на рівні 2,3% і 3,2%.

Рецесія в ПАР почалася в четвертому кварталі 2008 року і завершилася в третьому кварталі 2009 року. За підсумками минулого року економіка знизилася на 1,7%.

ПАР є одним з лідерів з видобутку дорогоцінних металів, займаючи перше місце серед держав, що виробляють платину, і четверте - золото. Крім того, країна входить до п'ятірки провідних світових експортерів вугілля.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua