Підприємства Бродського 2 роки не платять до Пенсійного фонду


Підприємства Бродського 2 роки не платять до Пенсійного фонду

Глава Держкомпідприємництва і один з авторів Податкового кодексу Михайло Бродський зреагував на звістку про те, що Черкаський деревообробний комбінат, який йому належить, є боржником Пенсійного фонду.

Вчора на сайті ТСН з'явилося наступне повідомлення:

"Деревообробний комбінат, яким володіє Михайло Бродський, не платить внесків до Пенсійного фонду з серпня 2008 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаський Деревообробний комбінат", яким володіє голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, заборгувало Пенсійному фонду 2 мільйони 529 тисяч гривень.

Підприємство не платило внесків до ПФ із серпня 2008 року і потрапило до списків найбільших боржників у Черкасах" (кінець цитати).

Обком нагадує, раніше Бродський неодноразово заявляв, що Податковий кодекс переслідує мету наповнити Пенсійний фонд за рахунок малого бізнесу і "спрощенців".

Сьогодні чиновник спробував пояснити ситуацію на своєму блозі:

"Відповідаю з приводу Черкаського деревообробного комбінату.

У 2008 році, коли прийшла криза, в Україні зупинився ринок ДСП і меблів. Їх практично перестали купувати. Після кризи комбінат вже два роки, як не працює. Зараз він проходить процедуру банкрутства. Після реалізації майна насамперед був би погашений борг по пенсійному фонду. До речі, його розмір насправді 1 мільйон 400 тис., решта - це нарахована пеня і штрафи.

Визнаю, що ситуація досить некоректна. Ви, напевно, маєте рацію. Наступного тижня я особисто погашу з власних грошей цей борг, не чекатиму доки буде реалізовано майно. Хоч насправді йшов звичайний процес банкрутства і борг би був погашений в будь-якому разі.

Між іншим, існує дві великі різниці тим часом, коли я винен і коли винне підприємство, в якому я є акціонером. У останньому випадку йдеться про товариство з обмеженою відповідальністю. А свої особисті борги я завжди повертаю.

До речі, коли ми купували комбінат в 2000 році, боргів у нього було 5 млн., з них більше 2 млн по зарплаті і майже стільки ж - по пенсійному фонду. І ми тоді розрахувалися по всіх боргах" (кінець цитати).

Хороше питання поставили Бродському в коментарях до його "сповіді":

"Михайло, а ось цікаво, погасили б ви борг "власними грошима" так оперативно, якби ця інформація не спливла в ЗМІ?

Мабуть ні...і це дуже сумно для людини, яка так відстоює пенсії і м'ясо для бабусь, а що робить сама ?

От...і ви дивуєтеся потім, що вас і ваші ініціативи сприймають насторожено і в суцільному негативі".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua