35 найбільших американських банків не відповідають вимогам "Базеля ІІІ"


35 найбільших американських банків не відповідають вимогам "Базеля ІІІ"

35 найбільшим американським кредитним організаціям не вистачить від 100 млрд до 150 млрд доларів власного капіталу після набуття чинності міжнародної банківської угоди "Базель III", пише The Financial Times. 90% цієї недостачі припадає на шість найбільших банків.

За новими правилами, власний капітал банків повинен складати 8% від обсягу активів. Такий норматив був встановлений у вересні 2010 року на засіданні Базельського комітету із банківського контролю.

Банки можуть відреагувати на введення нових правил двома способами - збільшити капітал перерахуванням свого прибутку або залученням додаткових коштів або зменшити обсяг найбільш ризикованих активів.

Як зазначає видання, більшість аналітиків вважають, що великим американським банкам не доведеться збільшувати капітал лише для виконання вимог регуляторів. Проте деякі фахівці вважають, що банкірам доведеться зменшувати обсяг активів, що може різко зменшити обсяг кредитування реального сектора.

Правила, встановлені Базельською угодою, набудуть чинності в 2015 році. Окрім капіталу, американським банкам знадобиться близько 500 млрд доларів готівкою або іншою ліквідністю для виконання вимог договору.

Третя за рахунком Базельська угода була підписана у вересні 2010 року і стала відповіддю на глобальну кредитну кризу, яка призвела до розорення або націоналізації відразу декількох провідних банків світу. Однією з причин краху банків називають, зокрема, дуже невеликий обсяг їх власних коштів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua