"Ъ": Торговці не викликають асоціації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Торговці не викликають асоціації

Фондовий ринок
426
Асоціація ПФТС втратила адміністративний спосіб утримання своїх членів - відтепер торгувати на біржі ПФТС можна, не будучи її учасником. Втім, організація розраховує не тільки утримати своїх членів, а й залучити більше половини ринку з метою отримання статусу саморегульованої організації (СРО). Торговці сумніваються, що ПФТС удасться реалізувати ці плани.
Скасовано вимогу обов'язкового членства в асоціації ПФТС для отримання торговцем цінними паперами права укладати угоди на фондовій біржі ПФТС. Ці зміни до правил біржі 15 листопада зареєструвала Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку. "Раніше асоціація була 100-відсотковим власником біржі, тепер вона - один з її акціонерів, тому членство в ній не може бути обов'язковим для членів біржі", - повідомив директор з розвитку ПФТС Ігор Селецький. "Зниження вхідного порога збільшить привабливість ПФТС для торговців", - упевнений він. За словами Селецького, раніше отримання доступу займало до 30 днів, тепер - 1-2 дні. Торговці можуть відмовитися платити асоціації членські внески - вступні (500 грн) та щоквартальні ($ 250 в еквіваленті - 2 тис. грн). У найближчі дні за новою процедурою до терміналу підключиться "КВББ Ессет Менеджмент".
Станом на 17 листопада до асоціації ПФТС входять 230 членів, з яких 175 брали участь у торгах. Передбачаючи такі зміни на біржі, рада асоціації ПФТС 4 жовтня рішенням № 4 затвердила пропозицію торговцям, які не є її учасниками, вступити до об'єднання без сплати вступних внесків. Акція "Відкритий доступ-2010" передбачає ліберальні умови тільки в найближчі місяці. "Кандидати в члени, які подадуть заявки на вступ за цією програмою, будуть прийняті до асоціації на загальних зборах, тому членські внески в IV кварталі платити не будуть", - пояснили в прес-службі об'єднання. За інформацією Комерсант-України, наприкінці грудня пройдуть збори членів ПФТС, які повинні будуть прийняти рішення про зміну назви для дистанціювання від біржі.
Із фінансуванням у асоціації проблем виникнути не повинно. У прес-службі ПФТС запевняють, що виручені від продажу акцій біржі 16 млн грн знаходяться на депозитних рахунках. "На відсотки від продажу акцій можна жити ще дуже довго. І, чесно кажучи, жити не нудно. Із фінансуванням немає ніяких питань. Є реальні плани на майбутнє, але це не предмет публічних розмов", - сказав член ради асоціації Дмитро Тарабакін. "Основним і найбільш масштабним проектом асоціації є перетворення її у всеукраїнське професійне об'єднання. Для цього вона повинна об'єднувати учасників всіх ринків, зацікавлених у створенні нових можливостей і бізнесів, у захисті інтересів індустрії та забезпеченні правил fair play на українському фондовому ринку", - зазначили в ПФТС.
Члени ПФТС не мають наміру її залишати. "На наш погляд, саморегулююча організація - асоціація" Українські фондові торговці "- належним чином не займається представленням і захистом інтересів учасників ринку. Можливо, ПФТС, як асоціація торговців, не прив'язана ні до однієї з торгових майданчиків, зможе виконувати ці завдання", - сказав директор ІК "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов. Президент ІК "Проспект Інвестментс" Володимир Сіренко каже, що в планах асоціації ПФТС - залучення більше половини всіх торговців для подачі заявки регулятору на отримання статусу СРО. Участь у СРО є умовою для отримання ліцензії торговця цінними паперами. Зараз у асоціації "Українські фондові торговці" (АУФТ) 773 члена.
У АУФТ вітають спроби створити конкурента. "Асоціація ПФТС за три роки нічого не зробила для ринку, віддала біржу, не відзвітувала по грошах, які одержала від продажу її акцій, і навіть не намітила шляхи їх використання. У таких умовах довіряти асоціації дуже складно", - вважає член ради АУФТ Олег Швець. Глава ІГ ТАСК Сергій Бродович зазначає, що асоціації ПФТС буде складно отримати статус СРО: "Формально в АУФТ завжди буде більше членів, ніж у ПФТС, адже в ПФТС немає такого адміністративного ресурсу. Ніхто не може зобов'язати увійти до них".
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас