"Нафтогаз" вивчає можливість купівлі трьох нафтогазових родовищ у Казахстані


"Нафтогаз" вивчає можливість купівлі трьох нафтогазових родовищ у Казахстані

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вивчає можливість придбання нафтогазових родовищ Толкин, Боранколь і блоку Табил (Мангістауська область, Казахстан). Про це йдеться у тендерних документах "Нафтогазу".

У вересні НАК оголосив тендер на оцінку запасів і ресурсів нафти і газу родовищ Толкин, Боранколь і блоку Табил.

Зазначений тендер, як сказано в повідомленні "Нафтогазу" у Віснику державних закупівель, не відбувся - всі конкурсні пропозиції було відхилено.

У тендерній документації до зазначених торгів повідомляється, що потенційний переможець має провести оцінку підрахованих запасів і ресурсів зазначених активів на підставі цін на нафту і газ, оцінку прав власності, податків, експлуатаційних та капітальних витрат "Нафтогазу України" у разі придбання родовищ.

Крім того, переможець повинен провести збір, аналіз, систематизацію та аудит геолого-геофізичних і геолого-промислових матеріалів щодо родовищ Толкин, Боранколь і блоку Табил станом на 1 січня 2010 року, а також визначити очікуваний чистий дохід і дисконтований очікуваний чистий дохід по кожній оціненій категорії запасів вищевказаних активів.

Також, серед конкурсних умов - проведення незалежної оцінки запасів і ресурсів нафти і газу за вищевказаними об'єктів відповідно до вимог Союзу інженерів-нафтовиків (SPE).

Геологічні запаси газу на родовищі Толкин оцінюються від 26 до 36 млрд. куб. м.

У 2008 році видобуток газу на цій площі досягла 2,3 млрд. куб. м газу.

Запаси нафти родовища Боранколь становлять понад 3 млн. тонн.

Видобутком вуглеводнів на родовищах Толкин, Боранколь і блоку Табил з 2000 року займалися компанія "Толкиннефтегаз" і спільне казахстансько-молдавське підприємство "Казполмунай".

У 2008 році Фінансова поліція Казахстану порушила кримінальні справи проти 4 громадян Молдови, які в різні періоди керували зазначеними компаніями.

Після цього суд наклав арешти на контракти "Казполмунайя" і "Толкиннефтегазу" на розвідку і видобуток вуглеводневої сировини, а також на 100% частки участі в статутному капіталі і на все рухоме і нерухоме майно компаній.

За повідомленнями казахстанських ЗМІ, серед бенефіціарів "Толкиннефтегазу" значилися Terra Raf Trans Trading Limited (Кіпр), і компанія ASCOM SA (Молдова).

Як повідомлялося, "Нафтогаз Україна" є монополістом з транспортування газу по транзитних газопроводах, монополістом з транспортування нафти по нафтопроводах, а також найбільшим видобувачем газу і найбільшим видобувачем нафти в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua