1475
У Європарламенті вже розкол через Україну?
— Казна та Політика
Депутати Європейського парламенту з фракції Європейської народної партії Елмар Брок і Міхаель Галер вимагають від фракції соціалістів припинити заважати Європарламенту виступити на підтримку демократії в Україні.
Про це йдеться в переданому УНІАН прес-релізі.
Зокрема, в ньому наголошується, що після другого перенесення голосування за Резолюцію Європарламенту щодо місцевих виборів в Україні 31 жовтня 2010 року, депутати фракції ЄНП звинуватили групу прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті в тому, що вони відтягують прийняття незалежної оцінки ситуації в Україні. Під час пленарної сесії Європарламенту 10 листопада фракція соціалістів завадила призначенням голосування за резолюцію на завтра.
Як заявили координатор від фракції ЄНП в Комітеті закордонних справ Європарламенту Брок та Координатор від фракції ЄНП в Підкомітеті з питань безпеки і оборони Галер, "зважаючи на численні порушення під час виборів 31 жовтня, Європейський парламент як прапороносець демократії має сказати своє слово. Однак фракція соціалістів навмисне затягує час, перешкоджаючи голосування за спільну резолюцію, яка б нагадала українській владі про необхідність дотримуватися європейських стандартів демократії і виборчого законодавства".
За їхніми словами, фракція соціалістів повинна припинити заважати Європейського парламенту виступити на підтримку демократії: "Питання про природу і проведення виборів є занадто серйозним, щоб гратися в політичні партійні ігри. Відмова соціалістів голосувати за Резолюцію з України, послаблює ті політичні сили, які працюють для впровадження демократії, відповідальності і свободи преси. Вони, безумовно, виконують свою угоду про співпрацю, підписану з правлячою Партією регіонів Віктора Януковича 14 жовтня 2010". (УНІАН: 14 жовтня 2010 р. Партія регіонів і група прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті підписали меморандум про співпрацю.)
Як сказано в прес-релізі, той факт, що на пленарній сесії Резолюція не була включена до порядку денного, не дає Європарламенту можливості висловити свою позицію напередодні саміту Україна-ЄС, який повинен відбутися 22 листопада.
"Україна є важливою європейською країною, її європейські перспективи необхідно підтримувати. Резолюція закликає до лібералізації візового режиму і більшої торгівлі з ЄС. Перешкоджаючи голосуванню за Резолюцію, соціалісти завдали шкоди інтересам як Європейського Союзу, так і самої України", - відзначили Брок і Галер.
Вони також розкритикували голову української делегації Європарламенту Павела Коваля (фракція Європейських консерваторів і реформаторів), який так і не подав свою доповідь щодо виборів. "Після виборів минуло вже майже два тижні, ця доповідь вже давно запізніла. Така затримка підриває демократичний авторитет Європейського парламенту", - відзначили Брок і Галер.
Як повідомлялося, на засіданні Європейського парламенту 10 листопада прийняття критичної резолюції щодо України, заплановане на 11 листопада, було перенесено на період з 22 по 25 листопада. У Європейській народній партії підкреслюють, що традиційно перед самітами ЄС з керівництвом інших країн Європейський парламент чітко окреслює свої позиції щодо двосторонніх відносин.
Група ЄНП - найбільша політична група в Європарламенті, що складається з 265 членів.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною