Португалія розмістила облігації під найвищі відсотки в історії єврозони


Португалія розмістила облігації під найвищі відсотки в історії єврозони

Факт значного погіршення фінансового становища Португалії в очах світового ринку зафіксувало розміщення країною своїх державних облігацій на суму 1,242 млрд євро. Як повідомляє ИТАР-ТАСС, в результаті проведеної емісії прибутковість із португальських цінних паперів досягла найвищих показників за весь час існування єврозони.

Мінфін Португалії продав в середу два види облігацій. Перші з терміном погашення в жовтні 2016 року були розміщені на суму 556 млн євро. Перевищення пропозиції над попитом склало 2,3 рази. Прибутковість випуску встановлена на рівні 6,156%. Попередній випуск аналогічних облігацій мав прибутковість в 2,1%. Другий випуск облігацій Португалії з терміном погашення в червні 2020 року приніс 686 млн євро. Тут попит перевищував пропозицію в 2,1 рази, прибутковість встановлена на рівні 6,8%.

Прибутковість із ключових 10-річних паперів впритул наблизилася до рівня в 7% річних, які уряд Португалії визначив як верхню можливу межа для залучення кредитів зі світового ринку приватного позикового капіталу.

Попередній випуск цих 10-річних облігацій Португалії мав при емісії прибутковість в 4,9%.

Одночасно 12-місячні облігації розмістила Італія. В рамках емісії притягнено 5,5 млрд євро. Попит в 2,16 рази перевершив пропозицію, прибутковість встановлена у розмірі 1,778% річних.

Результати нинішньої емісії вже викликали падіння курсу євро відносно долара США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua