Київ застряг на шляху до ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київ застряг на шляху до ЄС

Казна та Політика
570
В рамках чергового, сімнадцятого раунду переговорів України з Євросоюзом із укладення Договору про асоціацію в Києві сторони погодили текст спільного звіту про переговори, який планують затвердити на саміті Україна - Євросоюз 22 листопада в Брюсселі.
Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що підписання Угоди про асоціацію, невід'ємною частиною якої є створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), між Україною і Євросоюзом на майбутньому саміті "неможливе через незавершеність переговорного процесу". На відміну від попереднього українського керівництва, нинішнє зосередилося на створенні ЗВТ. Тут існує ціла низка запитань, із яких важко знайти компроміс з європейською стороною. "Очевидно, що фантазії, які були відносно підписання угоди про ЗВТ по секторах, так і залишилися фантазіями. Це ніколи не працювало у відносинах із Євросоюзом. Значить, треба підписувати угоду цілком і шукати компроміси", - сказав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. За його словами, на даний момент тертя між Києвом і Брюсселем відбуваються з питання лібералізації сільськогосподарського ринку, де європейська сторона пропонує тарифні квоти з незначними об'ємами на чутливі для української сторони товари; із транспортних, аудіовізуальних послуг, захисту прав інтелектуальної власності.
Співголова Українсько-польського форуму партнерства, депутат Ради (ПР) Анатолій Кінах вважає безповоротним процес інтеграції України до ЄС. "Це підтверджується об'ємами і масштабами економічного та інвестиційного співробітництва. Поки політики ведуть дискусію про темпи і динаміку євроінтеграції, сьогодні 27% зовнішньоторгового обігу України - це торгівля з країнами Євросоюзу, а 72% всіх прямих інвестицій за роки незалежності надійшло з країн ЄС", - сказав Кінах. Він переконаний, що результатом найближчого саміту має стати рішення про початок спільної підготовки алгоритму впровадження європейських стандартів в Україні. "Положення, які прописані в політичній і економічній складовій базового документа, - це наші зобов'язання, але сам механізм досягнення європейських стандартів - це наше домашнє завдання. Тому і необхідна програма із підготовки України до асоційованого членства в Євросоюзі для того, аби ефективніше його виконувати", - резюмує Кінах. Він вважає, що програма повинна розроблятися із врахуванням досвіду східноєвропейських держав, в першу чергу Польщі.
Експерти переконані, що Брюссель зацікавлений довести переговори до логічного завершення, оскільки провал може підштовхнути Київ до участі в Митному союзі Росії, Білорусі і Казахстану. А це приведе до ослаблення впливу ЄС на Україну. "Від України Євросоюз може отримати як позитивне і конструктивне сусідство в цілому, так і можливість деструктивного розвитку, що обіцяє Європі проблеми", - сказав політолог Олександр Палій.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас