Порти заявляють про мільйонні збитки через "свавілля" екологів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Порти заявляють про мільйонні збитки через "свавілля" екологів

Казна та Політика
248
Миколаївські порти заявляють про мільйонні збитки через неправомірні дії екологів.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Морського спеціалізованого порту "Ніка-Тера" (Миколаївська обл.), "Державне управління з охорони навколишнього середовища в Миколаївській області знайшло новий спосіб тиску на портовиків. Зокрема, екологи почали відкликати дозволи на викиди в атмосферу. Таким чином, будь-яка діяльність підприємств - робота кранів, конвеєрних стрічок - вважається поза законом".
Як заявив Роман Денькович, керівник МСП "Ніка-Тера", порт став першою жертвою експериментальної миколаївського ГУ з охорони навколишнього середовища.
"Ми на межі зупинки. Це абсолютно свавільне рішення Державного управління з охорони навколишнього середовища в Миколаївській області - №061783 від 29.10.2010, оскільки жодним чином не відповідає закону про захист атмосферного повітря. Законодавство не передбачає позбавлення прав на викиди. Для отримання таких прав необхідний проект на будівництво підприємства, погоджений з управлінням охорони екології, оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) і надалі постійний моніторинг неперевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК), що ми і робимо", - підкреслив Денькович.
За його словами, контроль ГДК в порту здійснюють сторонні організації. Звіти щорічно подаються до Управління з екологічної безпеки Миколаївської області. Викиди значно нижчі, ніж передбачено в ГДК.
Між тим, як заявив керівник порту "Ніка-Тера", свавілля державних екологів вже позначилось на роботі підприємства. У жовтні порт втратив майже 100 тис. тонн вантажів, які були перенаправлені вантажовласниками на Клайпеду і Санкт-Петербург через ризики, що вантаж, потрапивши в порт, не зможе з нього вийти. Втрачені обсяги - в основному російський і білоруський транзит. У цілому збиток для країни, за словами портовиків, склав близько 20 млн. грн. лише за жовтень.
Денькович також зазначив, якщо підприємство буде зупинено, хоча б на 10 діб, така пауза загрожує порту банкрутством. Будуть виставлені великі штрафи за простій десятків суден і тисяч вагонів, держбюджет при цьому втратить кілька десятків мільйонів гривень з податків (у 2009 р. порт "Ніка-Тера" заплатив 27 млн. грн. податків), а півтори тисячі працівників будуть викинуті на вулицю.
Незалежні екологи в Миколаївській області відзначають, що вони шоковані рішенням чиновників з Головного управління. За словами Миколи Пономаренка, техдиректора ТОВ "Вірко", підприємства-розробника екологічних нормативів, рішення державної служби упереджене і жодним чином не відповідає підприємству, яке не несе серйозних загроз екологічній безпеці регіону.
"Підприємству завдається колосальна шкода. Я навіть не впевнений, що в Головному управлінні є мотивована причина для такого кроку. Не сказав би, що "Ніка-Тера" негативно впливає на екологію. Порт розташований далеко від житлової зони - більше кілометра по прямій, а це більше ніж достатньо", - зазначив Пономаренко.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас