0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри проти внесення у ВР законопроекту про платіжні системи без обговорення на ринку


Банкіри проти внесення у ВР законопроекту про платіжні системи без обговорення на ринку

Банкіри виступають проти внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту № 6465 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо вдосконалення механізмів функціонування платіжних систем і спеціальних платіжних засобів в Україні), який в даний час перебуває у профільному комітеті, без достатнього обговорення представниками ринку.

Про це йдеться в листі, підписаному головами правлінь п'яти банків, частка яких у загальному обсязі емісії платіжних карт складає 90% ("ПриватБанк", "Райффайзен Банк Аваль", банк "Форум", "Укрсоцбанк" і "УкрСиббанк") , і адресованому Президенту, прем'єр-міністру, керівникам парламентських фракцій і голові Антимонопольного комітету. УНІАН має у своєму розпорядженні текст листа банкірів.

"Законопроект передбачає рішення, які завдадуть дуже великої шкоди комерційним банкам, їхнім клієнтам, торговельним мережам і державі", - йдеться в листі.

Законопроектом № 6465 пропонується створення додаткових органів з питань регулювання банківської діяльності, зокрема Національного платіжного ради. Він повинен отримати значні повноваження, пов'язані з регулюванням ринку платіжних систем, включаючи й частину повноважень НБУ в частині контролю.

Крім того, проект закону вимагає створити спеціальну структуру - комерційний кліринговий центр, який в обов'язковому порядку замкне на собі обслуговування внутрішніх безготівкових операцій.

"Ми вважаємо створення такого центру неприйнятним, недоцільним і дуже затратним, тому що будуть потрібні як кошти на обладнання центру, так і зміна програмного забезпечення у всіх банків, які співпрацюють з Visa і MasterCard", - відзначають банкіри.

На їхню думку, законопроект потребує суттєвого доопрацювання, і неприпустимо, щоб він потрапив на розгляд парламенту в існуючому вигляді.

"Ми наполягаємо на тому, щоб проект закону повернули для обговорення серед основних учасників ринку, і не бачимо ніяких підстав для негайного прийняття яких-небудь змін чинного законодавства", - йдеться в листі.

3 листопада 2010 відбулося засідання парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності, на якому були розглянуті законопроект №6465 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо вдосконалення механізмів функціонування платіжних систем і спеціальних платіжних засобів в Україні) та законопроект №6466 "Про внесення змін до Закону України" Про платіжні системи та переказ коштів в Україні "(щодо розвитку безготівкових розрахунків з використанням спеціальних платіжних засобів та національного платіжного простору)", внесені народним депутатом України Юрієм Полунєєвим.

Проте на засіданні комітету ці законопроекти були названі конфліктними і підготовленими без урахування позиції всіх учасників ринку, зокрема провідних банків і міжнародних платіжних систем. Комітет прийняв рішення про відтермінування їх розгляду як мінімум на два тижні і вирішив продовжити консультації з усіма зацікавленими сторонами (Національним банком України, комерційними банками, платіжними системами, індустріальними асоціаціями та незалежними експертами).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua