Парламент готовий повторно зробити Олександра Медведька генпрокурором


Парламент готовий повторно зробити Олександра Медведька генпрокурором

Вчора глава фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов заявив, що більшість підтримає повторне призначення Олександра Медведька на посаду генерального прокурора в разі внесення його кандидатури президентом Віктором Януковичем.

"Особливих проблем в роботі нинішнього генпрокурора немає.

Якщо президент визначиться і подасть його кандидатуру, думаю, фракції і депутати її підтримають", - сказав Єфремов. 4 листопада закінчується п'ятирічний термін повноважень генерального прокурора Олександра Медведька. З 5 листопада і до призначення нового глави Генеральної прокуратури (ГПУ) його обов'язки тимчасово виконуватиме перший заступник Віктор Пшонка.

За словами Олександра Єфремова, питання про нового генпрокурора на цьому тижні, швидше за все, розглядатися не буде. "Думаю, ми почнемо працювати в цьому напрямі через тиждень, із 16 листопада", - сказав голова фракції ПР. При цьому він зазначив, що в разі внесення президентом іншої кандидатури депутатам знадобиться час, аби "послухати і подивитись, що це за чоловік".

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов (ПР) назвав чотири вірогідні кандидатури на посаду керівника ГПУ. Окрім Медведька, на думку депутата, президент може запропонувати парламенту призначити генпрокурором нинішніх заступників глави ГПУ Віктора Пшонку і Ріната Кузьмина, а також заступника глави адміністрації президента, колишнього генпрокурора (з листопада 2003-го по грудень 2004 року) Геннадія Васильєва.

Прикметно, що кандидатуру Олександра Медведька готові підтримати і в опозиції, допускаючи при цьому, що президент може зупинити свій вибір на Вікторі Пшонці. "Я вважаю, що якщо Медведько залишиться генпрокурором, це буде меншим злом. Принаймні, ми знаємо, чого від нього чекати. А ось чого чекати від Пшонки - невідомо", - сказав вчора перший заступник глави фракції БЮТ Андрій Кожем'якін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua