ЦБ Індії підвищив відсоткові ставки шостий раз цього року для стримування інфляції


ЦБ Індії підвищив відсоткові ставки шостий раз цього року для стримування інфляції

Резервний банк Індії (ЦБ країни) у вівторок підвищив відсоткові ставки в шостий раз з початку 2010 року, на 0,25 в.п., оскільки прискорення економічного зростання загрожує країні посиленням інфляційного тиску.

Індійський Центробанк попередив, що вірогідність подальших дій зі ставки найближчим часом порівняно низька. Резервний банк Індії цього року піднімав ставки частіше за інші ЦБ Азії.

Як говориться у прес-релізі ЦБ, відсоткова ставка із операцій прямого РЕПО підвищена з 6% до 6,25%, зворотного РЕПО - з 5% до 5,25%.

П'ятнадцять із 23 економістів, опитаних агентством Bloomberg, прогнозували підвищення обох ставок на чверть відсоткового пункту. Інші не чекали змін.

Інфляція в Індії є найвищою в "групі двадцяти" після Аргентини: у Індії споживчі ціни зросли на 9,9% у вересні, в Аргентині - на 11,1%.

"Поточний рівень інфляції все ще вище за зону комфорту для Резервного банку", - заявив глава індійського ЦБ Дуввурі Суббарао. Індійський фондовий ринок близький до історичного рекорду, а ціни на житло в містах вже перевищили докризові рівні, зазначив він.

Разом з тим підвищення відсоткових ставок в Індії збільшить привабливість цього ринку для іноземних інвесторів, що призведе до надходження капіталу до країни і може загострити проблеми інфляції, зазначають експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua