Китай розповів про причину виникнення валютних війн


Китай розповів про причину виникнення валютних війн

У доповіді міністерства торгівлі Китаю говориться, що штучно занижений курс долара США може призвести до жорсткості боротьби під час так званих валютних війн і створити ризики для країн-експортерів.

"Різке знецінювання долара змусило низку країн, включаючи Японію, Південну Корею та Таїланд, провести валютні інтервенції, підвищивши градус валютних війн" - передає Bloomberg, посилаючись на інформацію, що міститься в доповіді.

Як повідомляється в доповіді, у середньочасній перспективі обмінний курс долара, найімовірніше, продовжить знижуватися, що викличе загострення боротьби провідних валют і збільшення ризиків для компаній.

Агентство відзначає, що зараз Китай перебуває під тиском з боку основних торговельних партнерів, включаючи США і Європу, які вимагають прискорити підвищення курсу юаню.

Так країни, які розвиваються, стверджують, що майже нульова ставка рефінансування і скупка фінансових активів Федеральною резервною системою послабляє долар і створюють надлишок грошей на ринках таких держав, створюючи бульбашки та інфляцію.

Тим часом, тема валютних війн буде розглядатися на наступному саміті Великої двадцятки, яки відбудеться 11-12 листопада в Сеулі.

Нагадаємо, у комюніке за підсумками засідання міністрів фінансів і глав центральних банків групи двадцяти (G20) у Південній Кореї повідомлялося, що країни G20 домовилися перейти до ринково зважених систем обмінного курсу, що базується на основах економіки, а також утриматися від конкурентної девальвації валют.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua