Білоруси обережно ставляться до радикальних економічних реформ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Білоруси обережно ставляться до радикальних економічних реформ

298
Більшість білоруських виборців виявляють зацікавлення в економічній частини програм претендентів на президентський пост, проте не готові підтримати радикальні економічні реформи, відзначають незалежні експерти. За їхніми даними, лише близько 10% громадян країни готові підтримати серйозні економічні перетворення, причому це головно молоде покоління білорусів. Про це повідомляє Deutche Welle.
Засновник Незалежного інституту соціально-економічних і політичних досліджень (НІСЕПД) професор соціології Олег Манаєв відзначає, що, за наслідками опитувань громадської думки, проведеними як незалежними, так і державними структурами, економічні питання сьогодні непокоять переважну більшість білоруських виборців.
За словами професора, відповідаючи на питання про найважливіші інтереси та потреби, сьогодні від 70 до 80% білорусів на першу позицію підносять проблему підвищення цін і зарплатень. "За економікою стабільно останні років п'ять іде проблема здоров'я",- додає Манаєв.
Колишній депутат Верховної Ради і Палати представників Ольга Абрамова стверджує, що питання реформи економіки є важливими лише для 30% виборців - тієї категорії, що традиційно не голосує за владу й не підтримує її.
Всі решта, на думку Абрамової, сприймають проблеми економіки та її реформування лише з погляду власного добробуту. "Люди думають насамперед про те, чим їх може забезпечити держава і які гарантії вона може їм надати",- переконана екс-депутат.
Як вважає колишній міністр праці Білорусі, нині незалежний соціолог Олександр Соснов, з погляду економічної теорії, білоруські виборці взагалі не замислюються про економіку у власному розумінні цього слова, звертаючи увагу лише на прагматичний аспект - "що в них у кишені, чи є в них чарка та шкварка". Виходячи з таких міркувань, на думку Соснова, білоруси й роблять свій вибір. "Мовляв, ось ця людина вже шістнадцять років начебто нас годує, а інші тільки говорять, що годуватимуть. А чи годуватимуть насправді, ще невідомо",- відзначив експерт.
За словами професора Манаєва, більшість білорусів не переймається тим, яким шляхом претенденти на пост президента мають намір покращувати рівень їхнього життя - соціал-демократичним, ліберальним, авторитарним або християнським. Проте, як говорить соціолог, більшість громадян не готова підтримати радикальні реформи, про що свідчать результати вересневого опитування НІСЕПД.
Ольга Абрамова також відзначає вельми обережне ставлення більшої частини електорату до тих претендентів на пост глави держави, які виступають за рішучі зміни в економіці. На її думку, більшість населення реформи не сприймає і не готова жертвувати чимось заради них. "Основна маса людей, крім буревісників-революціонерів, надає перевагу стабільності",- переконана Абрамова.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас