Лідери країн ЄС вирішили внести поправки до Лісабонського договору — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лідери країн ЄС вирішили внести поправки до Лісабонського договору

289
Лідери країн Євросоюзу в ніч на п'ятницю домовилися про необхідність зміни засадничого Лісабонського договору. Такі заходи потрібні для створення спільного механізму фінансової стабільності зони євро.
"В результаті дискусії на брюссельському саміті глави держав і урядів погодили текст, що вимагає проведення консультацій для підготовки обмеженої зміни договору", - повідомив голова Європейської ради Херман Ван Ромпей на прес-конференції.
За його словами, до цього рішення підштовхнули уроки фінансової і економічної кризи, у тому числі боргової кризи в Греції.
Остаточне рішення, зазначив він, буде прийнято на саміті ЄС в грудні, аби завершити зміну договору не пізніше за середину 2013 року.
Лісабонський договір в нинішньому вигляді не дозволяє членам ЄС рятувати країну-банкрута від банкрутства рахівниць її платників податків. Пропоновані зміни до Лісабонського договору потрібні для реформування зони євро, на чому наполягає Німеччина, її у цьому підтримує Франція.
"Держави-члени погодились встановити постійний кризовий механізм в цілому для зони євро", - говориться у прийнятому документі.
На прохання канцлера Німеччини Ангели Меркель голова Ван Ромпей включив до проекту слова про можливість тимчасово позбавляти голосу в Раді ЄС країни-порушниці бюджетної дисципліни. Але більшість країн проти такої санкції, яка вимагає серйознішої зміни договору.
Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу назвав позбавлення права голосу недопустимим. Він упевнений, що такий захід ніколи не отримає консенсусу всіх 27 країн союзу.
Лідери ЄС мають намір обмежитися спрощеною процедурою ратифікації Європейською радою, тобто їх власним голосуванням, а не збирати спеціальний Конвент і не залучати Європарламент і національні парламенти. Ця процедура дозволить уникнути референдумів в таких країнах, як Ірландія.
На саміті прийнятий безпрецедентний план дій, спрямований на зміцнення загальної фінансової дисципліни. Лідери ЄС заявили про необхідність створення Фонду підтримки країн зони євро.
План, який з весни готувався в апараті Ван Ромпея, затверджений минулого тижня на рівні міністрів економіки і фінансів ЄС. Він передбачає посилений нагляд за макроекономічними рішеннями країн-членів союзу і нові санкції проти порушників бюджетної дисципліни.
Вперше як превентивні заходи можуть бути застосовані санкції у формі блокування банківських депозитів ще до того, як країна перевищить допустимий рівень бюджетного дефіциту в 3% від ВВП.
Санкції передбачені і проти тих країн, чий державний борг перевищує 60% і скорочується недостатньо швидко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас