Fitch: Зростання ВВП України в 2010 р. складе 5%, інфляція - 10%


Fitch: Зростання ВВП України в 2010 р. складе 5%, інфляція - 10%

У 2010 р. курс гривни складе 7,84 грн/дол., зростання ВВП України - 5%, середньорічна інфляція - 10%. Про це сказано в матеріалах традиційної конференції, яку проводить міжнародне рейтингове агенство Fitch, передає кореспондент РБК-Україна.

У матеріалах вказано, що в 2011 р. прогнозований курс гривні складе 7,7 грн/дол., зростання ВВП - 4,5%, середньорічна інфляція - 10,8%. Номінальний ВВП в 2010 р. прогнозується на рівні 140,9 млрд дол., а в 2011 р. - 164,9 млрд дол.

Агентство прогнозує, що золотовалютні резерви Нацбанку України до кінця 2010 р. складуть 34,1 млрд дол., до кінця 2011 р. - 42 млрд дол.

У матеріалах агентства також йдеться, що державний борг України в 2010 р. складе 29% від ВВП.

Крім того, Fitch прогнозує, що на кінець 2010 р. населення України налічуватиме 45,7 млн людей, а в 2011 р. скоротиться до 45,5 млн.

Як повідомив директор групи з суверенних рейтингів агентства Девід Хеслан, Fitch прогнозує, що обсяг "ін'єкцій" в український банківський сектор в 2010 р. складе 15 млрд грн. Д.Хеслан також відзначив, що в Україні зберігається високий ризик доларізації економіки. За його словами, для підтримки довіри і подальшого нарощування валютних резервів необхідний приток коштів від міжнародних фінансових організацій.

У свою чергу, директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило на конференції повідомив, що зростання ВВП у ІІІ кварталі 2010 р. може скласти 4%. "За консервативними прогнозами, зростання ВВП у ІІІ кварталі складе 4%, що робить реальним очікування 5%-ого зростання за підсумками року", - заявив Шумило. За його словами річне зростання ВВП пов'язане з пожвавленням на металургійному ринку.

Шумило також повідомив, що НБУ поліпшив прогноз інфляції за підсумками 2010 р. до 8% (раніше Нацбанк прогнозував 10%). За його словами, відновлення економіки України відбувалося активніше. Шумило також відзначив, що за песимістичним сценарієм розвитку подій інфляція не перевищить 12%.

Відзначимо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна в 2010 р. вийде на докризовий рівень ВВП. "Цього року нам вдалося скоротити дефіцит бюджету до 5%. Йде стабільний процес відновлення економіки, приріст ВВП складає близько 5%. Ми сподіваємося, що наступного року вийдемо на докризовий рівень ВВП", - підкреслив глава уряду.

Нагадаємо, 1 жовтня Азаров відзначив, що в проект держбюджету наступного року Кабмін закладає значне скорочення реального дефіциту бюджету, десь до 3,4% ВВП, за рахунок істотного зменшення внутрішніх і зовнішніх запозичень.

Крім того, в жовтні Міжнародний валютний фонд (МВФ) поліпшив свій прогноз відносно перспектив зростання української економіки в 2011 р. Так, експерти МВФ зараз прогнозують зростання української економіки в 2011 р. на рівні 4,5%, тоді як в попередньому прогнозі, опублікованому в квітні поточного року, цей показник складав 4,1%. У підписаному українською владою і затвердженому Радою директорів МВФ 30 липня меморандумі про економічну і фінансову політику, зростання української економіки наступного року прогнозувалося на рівні 4,3%.

Поліпшив МВФ і свої оцінки відносно сальдо поточного балансу України, причому як на нинішній, так і наступний рік. Якщо в квітневій доповіді і в 2010 р., і 2011 р. негативне сальдо прогнозувалася на рівні 2,3% ВВП (а в меморандумі, відповідно -0,7 і -1,8% ВВП), то на нинішній рік експерти фонду прогнозують - 0,4%, а на наступний - -1,3% ВВП.

Єдиний виняток становила інфляція, прогнози відносно якої були переглянуті в гіршу сторону. Так, в 2010 р. експерти МВФ чекають прискорення середньорічних темпів інфляції до 10,8% (від 9,8%, прогнозованих на нинішній рік), тоді як, згідно квітневому прогнозу, ця цифра складала 8,9% (у меморандумі середньорічні темпи зростання споживчих цін наступного року закладені на рівні 11,9%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua