Світ застряг у корупції


Світ застряг у корупції

За докладом, представленим у Берліні неурядовою організацією Transparency International, три чверті з 178 обстежених країн відчувають серйозні проблеми із корупцією. У індексі "Індекс сприйняття корупції" (Corruption Perceptions Index, CPI), який складається Transparency International на основі експертних оцінок і показників ділової активності, ці країни отримали оцінку "п'ять балів" і нижче. Оцінка багатьох багатих держав була знижена через численні фінансові скандали.

Глава німецького відділення представництва Transparency International Едда Мюллер зазначає, що ситуація з корупцією в США, Італії і Греції за минулий рік погіршилась. США з 7,1 балів також опустились в рейтингу на декілька строчок і залишили першу двадцятку, зайнявши 25-е місце, що стало для Америки найнижчим показником за 15 років існування індексу. Помітно погіршилась ситуація із корупцією в Угорщині, Греції, Італії, Мадагаскарі, Нігері і Чехії, які ослабили боротьбу з корупцією.

Німеччина порівняно з минулим роком перемістилась із 14-го на 15-е місце. Найбільші нарікання експертів Transparency International викликає недостатньо прозора, на їх думку, німецька система фінансування політичних партій. Вони вимагають посилення контролю над партійним фінансуванням, пропонуючи зобов'язати партії негайно повідомляти про пожертвування, що перевищують EUR10 тис, а не вказувати їх в підсумковому річному звіті. Автори доповіді позитивно оцінили те, що у ФРН збільшилась кількість розслідувань у справах про хабарництво. В той же час влада країни недостатньо послідовно переслідує корупціонерів серед депутатів, вважають в TI.

Просунулись у боротьбі з корупцією Бутан, Гаїті, Гамбія, Катар, Кувейт, Македонія, Чилі, Еквадор і Ямайка, на думку експертів. Ізраїль в рейтингу корумпованих країн зайняв 30-е місце, піднявшись в порівнянні з торішнім на дві позиції. В той же час, як і рік тому, країна отримала індекс 6,1 бали, що, за словами експертів, важливіше, ніж місце в таблиці. Проте його підвищення в рейтингу сталося за рахунок відсутності двох карликових держав Карибського басейну - Сент-Люсії і Сент-Вінсента і Гренадін, що розташовувалися торік вище за Ізраїль .

Україна піднялася на 12 пунктів в порівнянні з минулим роком - з 146-го на 134-е місце з індексом 2,4. Росія за рік скотилася з 146-го місця на 154-у позицію, втративши за рік вісім позицій. "У індексі сприйняття корупції за 2010 р. Росія набрала 2,1 бали і зайняла 154-е місце з 178 можливих. Таке ж місце в таких країн, як Папуа - Нова Гвінея, Таджикистан, Конго, Гвінея-Бісау", - повідомила директор центру російського відділення Transparency International Олена Панфілова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua