Нацбанк спростовує інформацію Тимошенко про виведення із України 18,2 млрд. дол в офшорні зони


Нацбанк спростовує інформацію Тимошенко про виведення із України 18,2 млрд. дол в офшорні зони

Національний банк України спростовує інформацію, озвучену лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко про те, що за 8 місяців поточного року з України було виведено 18,2 млрд дол. в офшорні зони. Про це говориться у повідомленні регулятора, розміщеному на офіційному сайті Нацбанку.

За оцінками НБУ, непродуктивний відплив капіталу (обсяг недоотриманої виручки за експорт товарів і послуг, оплата за імпорт, що не надійшов, платежі із фіктивних операцій з цінними паперами) за перших 8 місяців 2010 року склав 17 млн. дол. В той же час, обсяги непродуктивного відпливу капіталу в попередні роки були значно вищими (6,9 млрд. дол. в 2004 році, 3,5 млрд. дол. - в 2005 році, 4,4 млрд. дол. - в 2006 році, 5,3 млрд. дол. - в 2007 році, 2,1 млрд. дол. - в 2008 році) і істотно зменшились з початком фінансово-економічної кризи (218 млн. дол. в 2009 році).

"Зазначимо також, що офіційною статистикою реєструється інвестування капіталів резидентами України за кордон. Зокрема, за 8 місяців 2010 року обсяг прямих іноземних інвестицій з України склали 681 млн. дол. США, вкладення резидентів в іноземні цінні папери - 16 млн. дол. США, зростання закордонних активів українських банків (у вигляді депозитів за кордоном і наданих зовнішніх кредитів) - 1,069 млрд. дол. США", - говориться у повідомленні НБУ.

Однак природа і чинники цих потоків капіталу істотно відрізняються від непродуктивного відпливу капіталу, зазначають у Нацбанку.

Як повідомлялося, 25 жовтня ц.р. під час прес-конференції в Хмельницькому Юлія Тимошенко заявила, що за вісім місяців поточного року з України виведено в офшорні зони 18,2 млрд. дол.

Крім того, за словами Ю.Тимошенко, Національний банк України "працює на одну родину". "Де-факто Національним банком України нині керує пан Арбузов. Раніше він був банкіром в сім'ї Януковича. Фактично НБУ сьогодні знаходиться в руках сім'ї Януковича", - сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика Кримінал
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua