НБУ вказує на формування позитивного зведеного сальдо платіжного балансу 1,2 млрд долл. у вересні


НБУ вказує на формування позитивного зведеного сальдо платіжного балансу 1,2 млрд долл. у вересні

Національний банк вказує на формування позитивного зведеного сальдо платіжного балансу на рівні 1,2 млрд. доларів у вересні.

Про це сказано в повідомленні a href=" http://organizations.finance.ua/ru/info/-/7oiylpmiow8iy1smact " target="_blank"> НБУ.

"У вересні зведений платіжний баланс був сформований зі значним профіцитом (1,2 млрд. доларів)", - зазначається в повідомленні.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у вересні, за даними Нацбанку, становив 259 млн. доларів порівняно з 566 млн. доларів у серпні.

"Погіршення стану поточного рахунку в останні місяці відбувається, насамперед, через зростання імпорту товарів внаслідок відновлення внутрішнього споживчого й інвестиційного попиту", - підкреслює НБУ.

Профіцит за капітальним й фінансовим рахунком у вересні становив 1,5 млрд. доларів і був забезпечений, насамперед, розміщенням урядом облігацій зовнішньої державної позики на 2 млрд. доларів й активним придбанням нерезидентами внутрішніх державних облігацій (на 0,4 млрд. доларів).

На досить високому рівні залишається приплив прямих іноземних інвестицій (567 млн. доларів).

Рахунок поточних операцій у вересні був сформований з дефіцитом 259 млн. доларів (у серпні - 566 млн. доларів), що було зумовлено зростанням дефіциту торгівлі товарами.

За січень-вересень поточний рахунок був сформований з дефіцитом 826 млн. доларів, що практично відповідає показнику за відповідний період 2009 року (856 млн. доларів).

Експорт товарів у вересні збільшився на 9,8% до 4,8 млрд. доларів, за січень-вересень - на 31,7% до 36,8 млрд. доларів порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Імпорт товарів у вересні збільшився на 4,2% до 5,7 млрд. доларів, за січень-вересень - на 34,9% до 41,6 млрд. доларів.

Профіцит торгівлі послугами у вересні становив 507 млн. доларів, за січень-вересень - 3,2 млрд. доларів (порівняно з 1,8 млрд. доларів за відповідний період 2009 року).

Як повідомляло агентство, у липні позитивне зведене сальдо платіжного балансу становило 0,7 млрд. доларів, за січень-липень - 5,2 млрд. доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua