Зростання ВВП Великобританії у ІІІ кварталі виявилось вдвічі більшим за очікуване


Зростання ВВП Великобританії у ІІІ кварталі виявилось вдвічі більшим за очікуване

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Великобританії виріс за підсумками третього кварталу 2010 року на 0,8% у порівнянні з попереднім кварталом, свідчать попередні дані Національного статистичного управління країни. Експерти, опитані агентством Bloomberg, чекали підвищення ВВП країни на 0,4%.

Зростання ВВП Великобританії відносно третього кварталу 2009 року склало 2,8%, тоді як аналітики прогнозували збільшення на 2,4%.

У другому кварталі поточного року ВВП Великобританії виріс на 1,2% в порівнянні з попереднім кварталом і на 1,7% в річному обчисленні.

Неочікувано значне підвищення ВВП Великобританії в минулому кварталі, ймовірно, зменшить тиск на Банк Англії та інші світові центробанки, від яких останнім часом чекають нових сигналів про додаткові заходи стимулювання, покликані підтримати крихке і нерівномірне відновлення економіки.

Крім того, тепер інвесторам, економістам і простим британським споживачам належить оцінити, як дані про зростання ВВП співвідносяться з наміром уряду провести рекордне скорочення дефіциту держбюджету, яке призведе до ліквідації 500 тис. робочих місць.

"Я вважаю, що тепер починається найцікавіше, - зазначив економіст Commerzbank Пітер Діксон. - Цифри за третій квартал не враховують повною мірою наслідки заходів бюджетної консолідації, які ще лише починають реалізовуватися. Економіка Великобританії зростатиме, але питання полягає в тому, чи буде вона зростати досить швидко, аби забезпечити створення нових робочих місць".

Зростанню британського ВВП в липні-вересні сприяло підвищення активності у сфері послуг, на частку якої припадає 76% ВВП. Цей сектор виріс в минулому кварталі на 0,6%. Промвиробництво, на яке припадає близько 17% ВВП, збільшилося в минулому кварталі на 1%. Будівельний сектор пережив справжній бум: збільшення досягло 4% в порівнянні з попереднім кварталом і 11% в порівнянні з третім кварталом 2009 року, що стало найбільш помітним підвищенням в річному обчисленні з 1988 року.

Наприкінці червня міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн представив новий проект бюджету, який передбачає скорочення дефіциту на рекордних 85 млрд фунтів стерлінгів ($129 млрд), що дорівнює приблизно 5,7% ВВП.

Великобританія публікує дані про зміну обсягів ВВП в третьому кварталі першої з країн "великої сімки".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua