Чистий збиток "Укртелекому" за 9 міс. 2010 р. склав 62 млн 655 тис. грн


Чистий збиток "Укртелекому" за 9 міс. 2010 р. склав 62 млн 655 тис. грн

"Чистий збиток ВАТ "Укртелеком" за 9 міс. 2010 р. зменшився в 3,1 рази, до 62 млн 655 тис. грн., у порівнянні з 194 млн 814 тис. грн за аналогічний період попереднього року. Про це йдеться у розкритті інформації Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний період збільшився на 2,15%, до 5 млрд 74 млн 21 тис. грн., у порівнянні з 4 млрд 967 млн 53 тис. грн за 9 міс. 2009 р.

Нагадаємо, 13 жовтня Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив конкурс з продажу 92,791% ВАТ "Укртелеком". Пакет пропонується за початковою ціною 10,5 млрд грн, що в 2,4 разу перевищує номінальну вартість. Торги пройдуть 28 грудня ц.р., за принципом аукціону. Крок під час аукціону з продажу "Укртелекому" буде 105 млн грн або 1% від стартової вартості підприємства.

Раніше Кабмін схвалив умови продажу 92% акцій "Укртелекому". Новий власник компанії повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія узяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.). За два роки "Укртелеком" повинен створити виділену систему спеціального зв'язку для потреб державних структур. Власник підприємства зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені). Покупець "Укртелекому" протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державного спеціального зв'язку.

19 жовтня перший віце-президент ЄБРР Варел Фрімен заявив, що ЄБРР готовий розглянути можливість часткового кредитування операції з покупки 92,79% державних акцій ВАТ "Укртелеком". "Це можливо за умови, що процес приватизації буде справедливим і що переможець в нас матиме потребу", - сказав Фрімен.

ЄБРР також не виключає входження в майбутній в акціонерний капітал "Укртелекому", оскільки має досвід роботи у сфері телекомунікацій.

Відзначимо, 28 вересня ц.р. глава ФДМУ Олександр Рябченко заявляв, що ФДМУ вважатиме вдалим продаж ВАТ "Укртелеком" за 12 млрд грн. За його словами, зараз капіталізація складає 10,7 млрд грн, а в лютому ц.р. - було 7 млрд грн.

На думку аналітиків інвестиційної групи "Сократ", ціна продажу "Укртелекому" може досягти 12-15 млрд грн з потенційною кількістю покупців приблизно 3-4 компанії.

Раніше Кабмін погодився з пропозицією ФДМУ щодо дострокового продажу закріпленого в державній власності пакету акцій у розмірі 25% статутного капіталу плюс одна акція ВАТ "Укртелеком", а також щодо внесення змін до плану розміщення акцій "Укртелекому" в частині продажу пакету акцій у розмірі 92,79% (17,4 трлн штук) на аукціоні.

"Укртелеком" - один з найбільших в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія була включена в перелік підприємств, що приватизовуються в 2007 р. Проте приватизація досі не відбулася. ВАТ "Укртелеком" створено 5 січня 2000 р. До складу товариства входить 33 філії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua