Міністр економіки: ЦБ Японії розгляне покупку валютних активів для ослаблення єни


Міністр економіки: ЦБ Японії розгляне покупку валютних активів для ослаблення єни

Банк Японії може почати покупку валютних активів, аби стримати подальше зміцнення курсу єни, вважає міністр економіки і податкової політики Японії Банрі Кайеда.

"Такі покупки можуть стати одним з варіантів дій центрального банку в середньостроковому і довгостроковому періоді. Вони будуть ефективні для запобігання зростання валюти", - заявив Б.Кайеда в інтерв'ю агентству Bloomberg.

Єна під час торгів в понеділок відновила максимум в парі з доларом з 1995 року, знов перевищивши рівень 81 за долар, не дивлячись на зусилля японських регуляторів.

Покупка іноземних активів Центробанком Японії зможе підтримати попит на долар та інші валюти і допоможе ослабити єну, яка подорожчала на 5% з вересневої інтервенції японського уряду на валютному ринку, першої за 6 років.

Разом з тим, придбання валютних активів не повинне підірвати стабільність балансу центрального банку, зазначив Б.Кайеда.

На початку жовтня Банк Японії створив фонд у 5 трлн єн ($62 млрд) для придбання активів, включаючи японські державні і корпоративні облігації, папери біржових фондів та інвестиційних фондів у сфері нерухомості.

"Якщо Банк Японії обере агресивну політику, його дії будуть пов'язані з ризиками. Необхідно обговорити яким чином ЦБ зможе обмежити ці ризики і уникнути погіршення довіри до нього", - вважає японський міністр економіки.

На його думку, покупка іноземних облігацій не є альтернативою валютній інтервенції, але може надати додаткову підтримку зусиллям міністерства фінансів. У Японії Мінфін відповідає за валютну політику, тоді як центральний банк забезпечує цінову стабільність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua