ЄС переглянув дефіцит бюджету Португалії, Іспанії і Німеччини у бік пониження


ЄС переглянув дефіцит бюджету Португалії, Іспанії і Німеччини у бік пониження

Європейський союз (ЄС) переглянув дефіцит бюджету Португалії, Іспанії і Німеччини за 2009 р. у бік пониження.

При цьому найвищий дефіцит бюджету в 2009 р. був зафіксований у Ірландії (14,4% ВВП). Відповідна інформація міститься в опублікованій 22 жовтня доповіді європейського статистичного агентства Eurostat, яке представило дані щодо бюджетного дефіциту і державної заборгованості 26 країн - членів Євросоюзу (дані про Грецію будуть опубліковані в середині листопада ц.р.).

Згідно з даними статистичного агентства, дефіцит бюджету Німеччини в 2009 р. склав 3% ВВП (попередня оцінка агентства, представлена в квітні ц.р. - 3,3% ВВП). Дефіцит бюджету Іспанії (хоча і один з найбільших в Євросоюзі) був також переглянутий Eurostat у бік пониження - з 11,2% ВВП (у квітні) до 11,1% ВВП. Дефіцит бюджету Португалії склав в 2009р. 9,3% ВВП, а не 9,4% ВВП, як повідомляло агентство в квітні ц.р.

Практично усі країни ЄС продемонстрували зростання дефіциту бюджету в 2009 р. відносно 2008 р. - це відноситься до 24 країн ЄС - і лише дві країни, а саме Естонія і Мальта, продемонстрували поліпшення. Найнезначніший бюджетний дефіцит за підсумками 2009 р. був зафіксований в Люксембурзі (0,7% ВВП), Швеції (0,9% ВВП) і Естонії (1,7% ВВП).

Відзначимо, на думку голови Європейського центробанку (ЄЦБ) Жан-Клод Тріше, яку він висловив 14 жовтня, застосування санкцій відносно країн, що порушили бюджетну дисципліну, повинне відбуватися автоматично. Так Ж-К.Тріше відреагував на недавню пропозицію ЄК ввести штрафи для країн, що не виконують обов'язкові умови членства в ЄС, які обмежують дефіцит бюджету 3% ВВП, а держборг - 60% об'єму економіки.

Згідно з ідеєю ЄС, країни, що провинилися, повинні будуть депонувати в ЄЦБ суму, еквівалентну 0,2% ВВП, у вигляді штрафу, якщо країна не вирішувала оперативно проблеми з держфінансами. Одним з головних прибічників такого заходу стала Німеччина.

Нагадаємо, на початку вересня ц.р. на зустрічі міністрів фінансів країн Європейського союзу були схвалені заходи з посилення контролю за державними бюджетами членів валютного союзу. Віднині проекти державних кошторисів спрямовуватимуться на розгляд Європейської комісії й інших європейських урядів. Система почне діяти в 2011 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua