Точка зору: Зростання попиту Китаю на минтай буде гальмувати падіння цін на цю рибу


Точка зору: Зростання попиту Китаю на минтай буде гальмувати падіння цін на цю рибу

Збільшення попиту на минтай, перш за все, з боку Китаю, гальмуватиме падіння цін на цю рибу, прогнозує президент Союзу Далекосхідних рибалок Дмитро Дремлюга.

"Великий попит на якісну продукцію не дозволить цінам на минтай впасти, навіть в умовах поліпшення запасів тріски і пікші і розширення аквакультурного виробництва пангасіуса і телапії", - заявив Д.Дремлюга.

Ці тенденції сприятливі для російських рибаків.

Пославшись на опубліковану в жовтні в США доповідь про стан світового промислу минтаю, він повідомив, що Росія і США поставляють 90% минтаю на світовий ринок, решту 10% - Канада, Японія і Китай. Після 2000 року постачання минтаю з РФ і США щорічно становили в середньому близько 2,5 млн тонн. З 2007 року російська минтаєва квота збільшилася на 32%, а американська - знизилася на 35%.

За його словами, минтай є основним об'єктом промислу на Алясці і становить 30% загальнонаціонального обсягу, який вивантажили на берег американськими рибалками. У Росії минтай також є основною рибою, що добувається, - в 2009 році її виловили майже 1,5 млн тонн при загальному обсязі вилову близько 3,7 млн тонн.

Як зазначив А.Дремлюга, починаючи з 2002 року, ціни на минтай постійно зростали. З 2003-го по 2009 роки ціна на минтай з Аляски при вивантаженні на берег збільшилася на 58%. З 2004-го по 2009 роки виробництво цієї риби (оброблена, без голови) збільшилося на 270%, тоді як виробництво суріми знизилося на 60%.

Причиною цього, пояснив він, став збільшений попит на потрошений минтай без голів в Китаї, а також те, що китайські переробники готові платити за цей вид товару більше, ніж японські покупці суріми.

В той же час Д.Дремлюга вказав на поліпшення стану запасів тріски і пікші і аквакультурного виробництва пангасіуса і тилапії. Очікується, що в 2010 році їх постачання збільшаться на 18% (або на 817 тис. тонн) у порівнянні з 2007 роком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua