В "монетарній війні" переможців не буде — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В "монетарній війні" переможців не буде

Валюта
499
У другій половині 2010 року "монетарна війна" стала одним з головних ризиків для відновлення світової економіки. Головний сенс війни наступний: розвинені країни в особі США проводять кількісне ослаблення грошово-кредитної політики в умовах нульових облікової ставок, а потім провокують конфлікти з новими економіками.
Глобальна "монетарна війна" подібна до катастрофічної кризи для світової економіки, яка виявиться в наступному:
По-перше, збільшитися ризик виникнення інфляції в масштабах усього світу.
В першу чергу, тому, що інші країни, взявши США як приклад, будуть також проводити кількісне ослаблення грошово-кредитної політики, це призведе до надмірно великої ліквідності і стане причиною глобальної інфляції. Крім цього, судячи з досвіду ранніх років, знецінювання американського долара, як головної міжнародної грошової одиниці, викличе підйом цін на товари масового споживання, включаючи сировину, нафту та сільськогосподарську продукцію. Це також буде причиною інфляції.
По-друге, похитнеться стабільність міжнародної грошової системи. Коливання валютного курсу американського долара несприятливо позначаться, як на міжнародній грошовій, так і на фінансовій системах. На сьогодні долар займає більше 60% від загальних валютних запасів світу, а від обсягу валют для міжнародних розрахунків, його частка становить понад 50%. У випадку значної девальвації долара економічні суб'єкти, які провадять розрахунки в них, змушені будуть почати регулюючі заходи і понести додаткові витрати.
По-третє, будуть пограбовані багатства інших країн. Будучи основною міжнародною грошовою одиницею, знецінювання американського долара спричинить перерозподіл багатства в усім світі, і ціль США після захоплення чужих багатств на безоплатній основі буде досягнута.
По-четверте, підвищиться ризик спалаху "торговельної війни". Навмисне проведення США політики знецінювання національної валюти завдасть шкоди економічним інтересам інших країн. Якщо защемлені держави займуть несприятливу позицію в "монетарній війні", то вони будуть захищати свої інтереси за допомогою торговельного протекціонізму. В результаті, "монетарна війна" перетвориться в "торговельну".
По-п'яте, збільшиться ризик для нових економік. З урахуванням того, що коефіцієнт прибутковості в нових економічних суб'єктах вищими, ніж у розвинених країнах, кількісне ослаблення грошово-кредитної політики США призведе до припливу гарячих грошей у ці країни. Якщо нові економіки поблажливо будуть ставитися до значного підвищення курсу національної валюти стосовно американського долара, то такий стан призведе до погіршення їх зовнішньоекономічної діяльності. А якщо ж нові економіки вживатимуть заходів щодо запобігання ревальвації національної валюти за допомогою валютного ринку, то, можливе виникнення інфляції і міхура активів. В майбутньому, якщо уряд США підніме облікові ставки, великй витік капіталів може призвести до фінансової кризи в нових економічних суб'єктах.
За матеріалами:
Женьмінь Жибао
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас