330
Обсяг IPO українських компаній до кінця 2011 р. може скласти 600-700 млн дол.
Загальний обсяг коштів, залучених від IPO українськими компаніями в 4 кварталі 2010 р. і в 2011 р., може скласти 600-700 млн дол. Їх залучать, перш за все, компанії агросектору та харчової промисловості, прогнозує менеджер інвестиційної групи "Альтера фінанс" Андрій Приходько.
Він відзначив, що IPO українських компаній аграрного сектора викликало особливий інтерес інвесторів в посткризовий період 2009-2010 рр. На відміну від інших галузей, агросектор в період кризи тільки виріс.
"Проте вже в 2012 р. у міру відновлення економіки на IPO вийдуть і компанії з інших секторів, серед яких для інвесторів цікавими можуть бути ринок нафтопродуктів, енергетика, телекомунікації, можливо, гірничо-металургійний комплекс і рітейл. При цьому на залучення інвестицій можуть розраховувати досить великі компанії, операційний прибуток яких повинен бути не менше 10 млн дол., краще - від 30 млн дол. Інвестори очікують, що всі кошти, залучені в ході IPO, повинні бути направлені на розвиток компанії", - вважає експерт.
На думку А.Приходько, для власників українських компаній IPO має ряд переваг. "Так, IPO дає найвищу оцінку бізнесу, а власник, навіть продавши на біржі 50% і більше, зберігає повний контроль над компанією, тому що замість одного великого інвестора в капіталі компанії будуть сотні дрібних акціонерів. Однак, у свою чергу, IPO потребує максимальної прозорості перед інвесторами, відмова від сірих схем ведення бізнесу", - зазначив він.
За словами аналітика, загальний обсяг коштів від IPO, залучених українськими компаніями з 1991 р. по теперішній час, складає близько 3,5 млрд дол (близько 8,5% від усього обсягу прямих іноземних інвестицій, у Росії - 20%).
"Таким чином, є підстави вважати, що цей інструмент залучення капіталу недооцінений українськими компаніями, а отже, є хороші перспективи розвитку ринку IPO вже найближчим часом", - прогнозує експерт.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною