Набирає чинності новий закон про Нацбанк


Набирає чинності новий закон про Нацбанк

Сьогодні набирає чинності закон, який змінює норми, що регулюють діяльність НБУ . Закон ухвалений для виконання зобов'язань України перед Світовм банком і зобов'язань, передбачених Меморандумом про економічну і фінансову політику, який був укладений в рамках загальної з МВФ програми stand-by.

Документ містить зміни до закону про НБУ стосовно порядку розподілу прибутку Нацбанку, цілей його діяльності, гарантій політичної незалежності, компетенції підрозділів, розробки основних принципів грошово-кредитної політики, заборони надання кредитів державі, інформування громадськості про діяльність банку, організацію внутрішнього і зовнішнього аудиту.

Зокрема, дозволяється використання золотовалютного резерву на повернення Нацбанком валютних коштів (включаючи з відсотки за користування й іншими обов'язковими нарахуваннями) міжнародним фінансовим організаціям, іноземним центробанкам і іншим кредиторам.

Відкоректовано повноваження Ради НБУ, посилені вимоги до його членів (введена вимога про 10-річний досвід роботи в органах державної влади, міжнародних фінорганізаціях або банках, бездоганну ділову репутацію, відсутність судимості), заборонено поєднання цього статусу з представницьким мандатом, керівною роботою в органах держвлади і юридичних осіб (ЮО), в політпартіях.

Змінені повноваження правління НБУ, по-новому визначений його склад і порядок його формування, введена норма про обов'язковий для повноважності кворум в дві третини складу.

Термін повноважень глави НБУ подовжено до 7 років. Введено заборону на заняття цієї посади однією особою два терміни поспіль. Передбачені (нині зовсім відсутні в законі) вимоги до кандидата на цей пост, у тому числі аналогічні викладеним вище вимогам до членів Ради НБУ. Йому також заборонено прямо або опосередковано володіти акціями (частинами, паями) юридичних осіб.

Відкоректовано і підстави для звільнення глави НБУ. Серед нових - втрата бездоганної ділової репутації.

Стандарти і правила ведення бухобліку і фінзвітності банків, які встановлює НБУ, повинні будуть відповідати Міжнародним стандартам фінзвітності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua