За 10 років світовий парк бізнес-авіації збільшиться на 10%


За 10 років світовий парк бізнес-авіації збільшиться на 10%

У найближчі десять років світовий парк бізнес-авіації збільшиться на 10% за рахунок введення в експлуатацію 11 тис. нових літаків сумарною вартістю близько $225 млрд, прогнозують експерти американської Honeywell.

Водночас, як наголошується у щорічному прогнозі Business Aviation Outlook, черговий період зростання ринку почнеться не раніше 2012 року.

У 2010 році продажі зменшаться на 16-17% - до 675-700 літаків з 849 машин в 2009 році. У 2011 році продажі, ймовірно, також залишаться на рівні нижче 700 нових літаків.

При цьому, за даними Honeywell, 5 тис. нових літаків буде куплено в період з 2011 по 2015 рр.

Розширенню флоту бізнес-авіації в короткостроковій перспективі перешкоджатиме, зокрема, загальне уповільнення темпів зростання світової економіки, а також побоювання, що зберігаються, відносно негативного впливу програм із боротьби з дефіцитом бюджетів.

Як наголошується у повідомленні Honeywell, обсяг замовлень у Північній Америці практично не змінився відносно рівня минулого року, тоді як на інших ринках (в першу чергу на Близькому Сході і в Європі) спостерігався досить помітний спад: тепер лише 40-45% запланованих на найближчі п'ять років придбань нових літаків припадають на ринки за межами Північної Америки, тоді як в 2009 році показник перевищував 50%.

Експерти Honeywell зазначають, що переваги покупців змінюються на користь літаків з більшою місткістю салону і дальністю перельоту.

Прогноз компанії ґрунтується на припущенні, що зростання американської економіки в поточному році складе близько 2,3-2,6%, сповільниться до 2% в наступному і знов прискориться до 3% в 2012.

В прогноз Honeywell також закладені чекання зростання світового ВВП на 3,4-3,7% в 2010-2011 рр. і в середньому приблизно на 4% аж до кінця 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua