Податківців доцільно позбавити права вилучати оригінали первинних документів


Податківців доцільно позбавити права вилучати оригінали первинних документів

Позбавити податкові органи права вилучати у суб'єктів господарювання оригінали первинних документів, що передбачено проектом Податкового кодексу, прийнятим в першому читанні, пропонує глава комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Віталій Хомутинник.

Як повідомила в п'ятницю прес-служба комітету із посиланням на Хомутинника, робоча група при комітеті вважає за необхідне рекомендувати Верховній Раді вилучити з урядового проекту Податкового кодексу відповідні положення, що передбачають вищезазначені повноваження податкових органів.

"Ми дійшли до висновку, що такі права податківців є надмірними і невиправданими. З одного боку, для фіксації будь-якого порушення з боку платника податків достатньою є наявність копій відповідних первинних документів", - сказав Хомутинник.

Згідно з проектом Податкового кодексу, посадові особи контролюючих органів на підставі рішення суду мають право вилучати оригінали первинних фінансово-господарських і бухгалтерських документів, крім випадків, коли таке вилучення проводиться згідно з нормами карно-процесуального законодавства в межах розслідування кримінальної справи.

Окрім того, за даними комітету, згідно з чинним законодавством, посадові особи органів державної податкової служби мають право вилучати оригінали первинних фінансово-господарських і бухгалтерських документів платників не лише в межах розслідування кримінальної справи, але і в деяких інших випадках, йдеться в повідомленні комітету.

Такі права податкових органів, зокрема, передбачені чинними законами України "Про державну податкову службу України" і "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами".

"При підготовці проекту Податкового кодексу до другого читання, обов'язково будуть внесені й інші зміни, які сприятимуть більшій захищеності бізнесу", - резюмував Хомутинник.

Як повідомлялося, розроблений урядом проект Податкового кодексу 7 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua