Венеціанська комісія розгляне конституційну ситуацію в Україні


Венеціанська комісія розгляне конституційну ситуацію в Україні

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) на 84-й пленарній сесії 15-16 жовтня розгляне конституційну ситуацію в Україні. Про це говориться на офіційному сайті комісії.

Під час засідання комісія заслухає доповідь про ситуацію в Україні після рішення Конституційного суду України про повернення до Конституції 1996 р.

Також комісія розгляне низку законопроектів, що стосуються свободи зборів і реформування судової системи в Україні.

Нагадаємо, 4 жовтня ц.р. Президент Віктор Янукович заявив, що Конституцію України необхідно змінити в частині регулювання місцевого самоврядування. За його словами, необхідно, аби це питання пройшло відповідну дискусію в суспільстві, а також необхідно отримати експертні висновки Венеціанської комісії. Він зазначив, що лише після цього "їх можна виносити на розгляд Верховної Ради, згідно із процедурою".

Раніше 20 вересня ц.р. Президент України провів зустріч з Головою Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу. В ході зустрічі Президент зазначив, що сьогодні в Україні вже відбувається реформування судової системи і кримінальної юстиції. Він також зазначив, що підписав Указ про створення робочої групи із питання реформування кримінального судочинства - для попереднього узгодження і підготовки пропозицій відносно реформ в даній сфері, забезпечення конституційних прав громадян і запровадження міжнародних демократичних стандартів.

За словами президента ПАРЄ, "зараз, коли після тривалої політичної кризи і чесних президентських виборів до влади в Україні прийшли сильний Президент і уряд більшості, зволікати із реформами не можна. Але, перш ніж український парламент прийматиме необхідні законодавчі акти, вони повинні пройти консультації у Венеціанської комісії".

1 жовтня ц.р. Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційною політичну реформу 2004 р. Саме з тієї дати починає діяти Конституція України формату 1996 р.

Зміни до Конституції України були внесені 8 грудня 2004 р. і набули чинності 1 січня 2006 р. Ці поправки перерозподілили повноваження між Президентом, парламентом і урядом на користь двох останніх гілок влади. Таким чином, Україна стала парламентсько-президентською республікою.

Європейська комісія за демократію через право, відоміша по назві міста, де вона збирається, як Венеціанська комісія, була утворена незабаром після падіння Берлінської стіни в 1990 р. Вона зіграла ключову роль в прийнятті східноєвропейськими країнами Конституцій, які відповідали стандартам європейської конституційної спадщини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua