Міністр фінансів виявив у держбюджеті "діру" в 7,2 млрд грн.


Міністр фінансів виявив у держбюджеті "діру" в 7,2 млрд грн.

Міністр фінансів України Федір Ярошенко визнав, що за підсумками 9 місяців поточного року загальний фонд держбюджету недоотримав 7,2 млрд грн. доходів. Про це сказано в службовій записці міністра на ім'я прем'єр-міністра Микола Азарова. У ній, зокрема, йдеться про "незадовільний стан наповнення прибуткової частини державного бюджету з боку ДПАУ і ДМСУ".

За перші три квартали 2010 р. до загального фонду держбюджету (з офіційними трансфертами) при плановому завданні в 151 млрд грн. надійшло лише 143,8 млрд грн. При цьому головні адміністратори бюджетних надходжень (митна і податкова служби) спільними зусиллями організували навіть більший "недобір" (частково компенсований іншими "збирачами") - 8,9 млрд грн., з яких 4,9 млрд грн. на "совісті" ДПАУ, а 4 млрд грн. - ДМСУ.

На думку Ярошенка, "очікуваний низький рівень виконання загального фонду державного бюджету в 2010 р. ставить під загрозу виконання програми співпраці з МВФ ESB/10/146 і може призвести до: неотримання Україною чергового траншу стабілізаційного кредиту", а також до необхідності перегляду "в бік зменшення прибуткової частини і зростання дефіциту державного бюджету на 2011 р."

В зв'язку з цим міністр фінансів запропонував прем'єру доручити керівникам ДПАУ і ДМСУ Олександру Папаїці і Ігорю Калетнику "надолужити існуюче відставання від показників загального фонду державного бюджету, визначених на січень - вересень 2010 р., в сумі 8,9 млрд грн.." Прем'єр погодився з пропозицією міністра і оформив відповідне доручення №59680/0/1-10.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua