Податкова перевірить статки безробітних


Податкова перевірить статки безробітних

У Донецьку Державна податкова адміністрація (ДПАУ) взялася за безробітних. Співробітники головного фіскального органу держави виявили: 1,1 з 2,6 мільйона донеччан працездатного віку не мають офіційних джерел доходів. А це, на думку ДПАУ, означає, що вони працюють без оформлення трудових стосунків із працедавцем. А відтак не сплачують податки до бюджету і соціальних фондів. Тож матеріальний стан цих людей, як повідомили у ДПАУ, незабаром перевірятимуть за допомогою даних Державної автоінспекції, Бюро технічної інвентаризації, Державної митної служби, Державного центру зайнятості і паспортної служби МВС.

Перспектива податкових перевірок, як демонструє реальний стан вітчизняного ринку праці, світить чи не кожному третьому українцю. За даними центрів зайнятості, офіційно в пошуках роботи сьогодні перебуває 413 тисяч безробітних. Реальний же показник незайнятого населення, за даними експертів, набагато більший.

Як переконує заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій Кабанченко, понад 4,6 мільйона українців (а це 23% працездатних громадян) не працевлаштовані. Більшість із них через різні причини не стали на облік до центру зайнятості: хтось не витримав бюрократії оформлення документів, а когось принижує отримувати від держави допомогу по безробіттю у 735,51 гривні. Ще приблизно 4,6 мільйона українців, за даними Кабанченка, отримують зарплатню "в конвертах". А близько мільйона офіційно зайнятих зараз працюють за скороченим робочим днем чи перебувають у неоплачуваних відпустках...

Утім, перелік проблем вітчизняного ринку праці на прихованому безробітті та нелегальному працевлаштуванні, на жаль, не закінчується. Продовжує залишатися чи не головним джерелом болючих питань рівень оплати праці. За липневими даними Державного комітету зі статистики, найбільш поширений розмір зарплатні - 2-2,5 тисячі гривень. Такі гроші заробляють близько 12% працевлаштованих українців. Проте є й такі, а це 8% працюючих, чий дохід ще нижчий - до 884-х гривень. Тоді як прожитковий мінімум в Україні, за підрахунками голови Федерації профспілок України Василя Хари, повинен складати не менше двох тисяч гривень. Тільки тоді, переконаний нардеп, можна говорити про більш-менш нормальний соціальний рівень і підхід до оплати праці та решти соціальних складових.

Рівень же заробітної плати у 884 гривні - це практично норма для працівників сільського господарства, готельної індустрії та ресторанів, як стверджують аналітики Форуму профспілок України. Звичайно, ця сума - лише офіційний заробіток. Щоб забезпечити собі мінімально необхідний для життя рівень доходу, єдиний вихід для таких працівників - додаткові заробітки, чайові та надурочні.

Втім, цікаво, що роботою навіть з такою невисокою офіційною платнею українці сьогодні не гребують. За даними рекрутингових компаній, в Україні в середньому сьогодні на десять вакансій припадає понад 50 претендентів. Тож не дивно, що більшість українців готові хапатись чи не за будь-яку роботу. Це підтверджують і висновки дослідження експертів міжнародного кадрового порталу HeadHunter. Як виявилось, 75% співвітчизників, що шукають роботу, передивляються усі пропозиції підряд - незалежно від того, наскільки вакансія відповідає їхній підготовці й освітньому рівню. Тож дипломованого педагога зі стажем може цілком влаштувати вакансія прибиральниці "в хорошому домі". А 56% українців, за даними опитування рекрутингового порталу "СуперДжоб.ua" за умови хорошої грошової винагороди готові виїхати працювати за кордон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua