МВФ: Ризики в світовій банківській системі збільшилися


МВФ: Ризики в світовій банківській системі збільшилися

Ризики в банківській системі збільшилися, уряди мають бути готові до рекапіталізації або реструктуризації деяких фінансових інститутів.

За прогнозом МВФ, з 2007 року загальний обсяг списань в світовій банківській системі складе 2,2 трлн. дол., при цьому три чверті списань припали на середину 2010 року. У квітні МВФ прогнозував загальний обсяг списань в обсязі 2,3 трлн. дол., передає Вести.ру.

Незважаючи на поліпшення прогнозу, МВФ відзначає, що довіра у фінансовій системі після боргової кризи в єврозоні повністю не відновилася, банки як і раніше схильні до ризиків, пов'язаних з суверенними облігаціями.

"Питання залучення фінансування, можливо, є основною проблемою, з якою стикаються банки у всіх регіонах, - відзначив директор департаменту МВФ з монетарної політики і ринків капіталу Жозе Віньялс. - Проте найсерйозніше ця проблема стоїть у Європі".

Рішучі дії європейських регуляторів у відповідь на боргову кризу, викликану обстановкою в Греції, а також оприлюднення підсумків стрес-тестів банків дозволили полегшити завдання залучення фінансування урядами і банками, відзначають експерти фонду.

Проте ризики для суверенних боргових зобов'язань залишаються високими, оскільки інвестори відзначають велике боргове навантаження урядів, що докладають зусиль для скорочення бюджетних дефіцитів.

"Значна невизначеність зберігається в світовій фінансовій системі, яка як і раніше є "Ахіллесовою п'ятою" відновлення світової економіки, - відзначають в МВФ. - З врахуванням цього необхідно надати державну допомогу банкам, як це робили раніше".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua