Мінекономіки пов'язує інфляцію зі зростанням цін на продтовари


Мінекономіки пов'язує інфляцію зі зростанням цін на продтовари

Міністерство економіки пов'язує інфляцію 2,9% у вересні зі зростанням цін на продовольчі товари.

Про це йдеться в повідомленні міністерства.

"Після п'яти місяців дефляційної динаміки в групі продуктів харчування у вересні спостерігалося підвищення цін (на 4,6%), що, враховуючи їх найбільшу питому вагу в споживчому кошику (50,2%), сформувало майже 80% загального рівня інфляції, тобто зміна цін на всі інші товари і послуги забезпечила лише 20% зростання індексу споживчих цін", - наголошується в повідомленні.

Така динаміка, за даними Мінекономіки, була зумовлена, перш за все, реакцією внутрішнього ринку на підвищення світових цін на зерно і продовольство внаслідок несприятливих погодних умов.

Так, ціни на хліб і хлібопродукти у вересні зросли на 2,5%, м'ясо і м'ясопродукти - на 2,4%, молоко, сир і яйця - на 11,7%, соняшникова олія і жири - на 5,7%.

Крім того, ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби у вересні зросли на 5,5%, що було обумовлене підняттям ставок акцизного збору.

Мінекономіки відзначає істотне підвищення у вересні цін на плодоовочеву продукцію (на картоплю - на 22,4%, овочі - на 16,8%).

В той же час залишалися практично незмінними ціни на цукор.

На ринку паливно-мастильних матеріалів у вересні спостерігалося зниження цін (на 1,4%), що було зумовлене коливанням світових цін на нафту останніми місяцями.

В розділі "Житло, вода, електроенергія, газ і інші види палива" у вересні спостерігалося незначне підвищення тарифів (на 0,2% проти 9,6% в серпні), при цьому тарифи на природний газ і електроенергію у вересні не змінювалися.

За даними Мінекономіки, відновлення споживчого попиту відбувається помірними темпами (підвищення рівня доходів населення супроводжується збільшенням заощаджень), що позначається на помірній динаміці цін на непродовольчі товари.

До певної міри стримували зростання цін і такі чинники, як збільшення пропозиції товарів і подальше скорочення споживчого кредитування.

Як повідомляло агентство, у вересні споживчі ціни підвищилися на 2,9%, в січні-вересні інфляція склала 7,4%.

В 2009 році інфляція склала 12,3%, в 2008 році - 22,3%.

Кабінет Міністрів прогнозує інфляцію 13,1% в 2010 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua