Американець знайшов у себе під диваном картину Мікеланджело за 300 млн дол.


Американець знайшов у себе під диваном картину Мікеланджело за 300 млн дол.

Картина із зображенням Мадонни, яка оплакує Христа, яка багато років зберігалася у американського військового льотчика Мартіна Кобера під диваном, виявилася справжньою роботою Мікеланджело.

Як розповів газеті The Daily Telegraph італійський історик мистецтва Антоніо Форчелліно, який зробив сенсаційне відкриття, спершу полотно, яке родинна легенда приписувала ренесансному генію, висіло у вітальні, але в її благородне походження не вірили серйозно, і коли хтось з дітей збив картину тенісним м'ячем, її відправили на зберігання під диван.

Картина була під диваном багато років і дістали її звідти практично випадково в 2003 році. Полотно передали на експертизу Форчелліно, який несподівано зрозумів, що має справу з оригіналом.

"Я був упевнений, що це копія. Але виявилось, що картина набагато прекрасніша, ніж зображення, знайомі мені по Риму і Флоренції", - пояснює Форчелліно, який випустив нещодавно в італійському видавництві Rizzoli книгу Втрачена П’єта, де розповідає історію свого відкриття.

За словами мистецтвознавця, картина недописана (рентген виявив поряд з правим коліном Мадонни не до кінця покритий фарбою шматок полотна), а з копією такого статися не могло.

"Жоден замовник епохи Ренесансу не заплатив би за незакінчену копію. Я переконаний, що це справжній Мікеланджело", - відзначив Форчелліно.

Дослідник зумів простежити історію картини за документами, що зберігаються в бібліотеці Ватикану, і встановив, що полотно було написане для маркізи Вітторії Колонна, покровительки Мікеланджело, близько 1545 року, а в 1546 році кардинал Реджінальд Поул, майбутній архієпископ Кентерберійський, пропонував її італійському кардиналу Ерколе Гонзага.

Згодом полотно опинилося в однієї німецької баронеси, яка заповіла його своїй фрейліні, яка доводилася далекою родичкою прадіду Мартіна Кобера. До Америки картина потрапила в 1883 році.

Знахідка Форчелліно тим більше коштовна, що Мікеланджело-живописець відомий головним чином за фресками в Сикстинській капелі, а творів станкового живопису від нього майже не дійшло: по суті, відома лише одна закінчена, точно атрибутована і добре збережена річ - Мадонна Доні з флорентійської Галереї Уффіци.

В лондонській Національній галереї зберігаються два живописні фрагменти, щодо яких фахівці досі остаточно не визначилися; один малюнок залишається під питанням в Німеччині і одна Спокуса святого Антонія - в Америці.

Таким чином, Оплакування Христа, що належало Коберу, - річ рідкісна, а її вартість становить не менше $300 млн. Правда, остаточного вердикту експерти поки не винесли.

Нагадаємо, що в грудні 2009 року в Італії знайшли дерев'яну міні-гітару, розписану іспанським художником Пабло Пікассо. Інструмент був знайдений в коробці з-під взуття в особняку одного бізнесмена.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua