Особистий добробут жителів планети оцінюється приблизно в 200 трлн дол.


Особистий добробут жителів планети оцінюється приблизно в 200 трлн дол.

Особистий добробут жителів планети оцінюється приблизно в $200 трлн, або близько чотирьох світових ВВП, пише в понеділок газета "Ведомости" з посиланням на доповідь Global Wealth Report (GWR).

Доповідь підготовлена під егідою Credit Suisse Research Institute професорами Ентоні Шорроксом і Джеймсом Девісом, які раніше випустили монографію про глобальний персональний добробут.

Згідно з доповіддю GWR, за десятиліття багатство землян збільшилося на 72% в доларовому вираженні, зростання в постійних змінних курсах (якби долар не слабнув) склало 24%. Таким чином, кожен дорослий житель планети став багатшим в середньому на 43% і володіє активами на $43,8 тис., а його борги зросли на 80% - до $8,4 тис.

Більшість країн за 10 років розбагатіли: жителі Австралії, Китаю, Нової Зеландії, Польщі й Румунії - втричі, Росії та Індонезії - уп'ятеро. Жителі Аргентини й Ісландії збідніли на 30%. Майже не змінився добробут японців. При цьому майже третиною світового добробуту ($55 трлн) володіють жителі США, але в середньому найбагатші - австралійці.

Середньостатистичний американець ($236,2 тис.) на 35% бідніший від жителя Австралії ($320,9 тис.), де зосереджено лише 2,5% світового багатства. А за медіанним рівнем багатства (рівень, вище і нижче якого однакова кількість значень) американець бідніший від австралійця вже в 2,6 разу ($47,8 тис. і $124,2 тис. відповідно).

Дослідники розділили країни на чотири групи: верхня - вище $100 тис., нижня - менше $5 тис. Росія в групі країн, жителі яких володіють активами від $5 тис. до $25 тис., до неї ж належить Китай ($17,1 тис.), країни СНД, найбагатші країни Африки і більшість країн Латинської Америки, окрім Мексики, Чилі і Бразилії, де на середнього жителя припадає понад $25 тис., як і в більшості країн Східної Європи.

Середина піраміди - глобальний середній клас, що володіє в цілому $32 трлн. Він приблизно на третину складається з китайців. Такому рівню добробуту Китай зобов'язаний високій нормі заощаджень, приватизації, швидкому будівництву житла, дуже низькому боргу ($136 на людину) і сільгоспземлям. На вершині піраміди (понад $100 тис.) в основному (92%) жителі США, Канади, Західної Європи, Японії та Австралії.

На думку опитаних виданням експертів, в Росії добробут нестримно зріс багато в чому завдяки приватизації. За даними Росстату, площа приватизованого житла за 10 років збільшилася на 59%, доларова ціна приватизованого метра - в 7 разів. Соціальне розшарування за 10 років посилилося.

Розрив у доходах 10% найбагатших і бідніших збільшився на 21% - до 17 разів. Частка найбідніших за 2000-2007 рр. не змінилася, але не зросла і частка середнього класу (20%), а група ризику бідності збільшилася з 37% до 40%. В той же час число мільйонерів за 2009 р., за даними World Wealth Report від Capgemini і Merrill Lynch, зросло на 21% - до 117,7 тис. осіб. У рейтингу Forbes в 2010 р. 62 російські мільярдери володіли $297 млрд (8,3%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua