Замок під Львовом віддали у приватні руки на 50 років


Замок під Львовом віддали у приватні руки на 50 років

Легендарний Свіржський замок під Львовом (той самий, який був Бетюнським монастирем, де отруїли Констанцію у фільмі про трьох мушкетерів) віддадуть в оренду на 50 років у приватні руки.

Знаменитий маєток XVI століття з декількома десятками кімнат за законом залишиться у держвласності, а власник зобов'язався його полагодити. За інформацією "Сегодня", бізнесмен, який став новим власником замку, заявив про готовність вкласти в нього близько 100 мільйонів. Як повідомили газеті, він вже їздив оглядати маєток, і Новий рік хоче відсвяткувати в замку. Бізнес - немісцевий, але основний свій бізнес веде у Львівської області.

На відміну від багатьох маєтків, Свіржський замок не схожий на руїну. У ньому хотіли зробити будинок відпочинку для Союзу архітекторів, але грошей на реставрацію не вистачило.

Як відзначає видання, довкола палацу ходили різні чутки аж до того, що він приглянувся вищим чиновникам з Кабміну. Директор Львівської галереї мистецтв, опікун замків Борис Возницький не задоволений, що графський маєток у Свіржі віддадуть: "Цей замок порівняно у хорошому стані, хоч там і потрібний капремонт, з величезною територією і озерцем довкола, його просто хочуть привласнити. Треба віддавати інвесторам напівзруйновані замки".

Уряд переконаний, що краще віддати старовинний маєток бізнесменові і врятувати від розрухи, ніж він залишиться нічийним. У держави грошей на ремонт не вистачає (на рік для порятунку всіх замків Львівщини виділяють близько 15 мільйонів гривень). Нові власники зобов'язані окрім самих замків полагодити дороги до них і створити інфраструктуру. Інакше з інвестором розірвуть договір.

Раніше у Львівській області бізнесменам віддали два замки - в Старому Роздолі і в Тартакові. "Старороздольський купили за безцінь 6 років тому за 460 тисяч гривень, а цінних речей вивезли на мільйони доларів. Замок ніхто і не думає рятувати, він рушиться", - повідомив Возницький.

Крім того, в колишньому стані залишається і палац в Тартакові, що пережив дві пожежі. Тут треба змінити дах, зміцнити фундамент, ставити вікна-двері. Волинський підприємець Ігор Новосад, який узяв в оренду замок кілька місяців тому, обіцяє взятися за ремонт з березня наступного року (першочерговий ремонт оцінив в 3 мільйони доларів). На думку начальника львівського товариства охорони пам'яток Андрія Салюка, замки можна віддавати підприємцям, лише якщо вони їх дійсно відремонтують і пообіцяють водити туди екскурсії: "У Європі власники палаців періодично пускають відвідувачів в частину кімнат, з яких роблять музей".

Тим часом, у Львові в п'ятницю відкривається парк з восьми мініатюрних замків і церков. Вхід буде безкоштовним, міні-замки побудують на галявині за Палацом Потоцьких. Зменшені в 50 разів копії більше року створював львівський скульптор Ігор Качор.

Нагадаємо, в липні Львівська облдержадміністрація заявила про намір передати в концесію окрім Свіржського замку палац в Старому Селі Пустомітівського району області.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua