НБУ: Гривневі депозити населення на 1 жовтня ц.р. збільшилися на 3,4%


НБУ: Гривневі депозити населення на 1 жовтня ц.р. збільшилися на 3,4%

Депозити населення в національній валюті станом на 1 жовтня 2010 р. збільшилися на 3,4%, в іноземній (в доларовому еквіваленті) - на 0,1%. Про це йдеться в огляді НБУ про "Основні тенденції розвитку грошово-кредитного ринку України".

Також у вересні 2010 р. відбулося прискорення темпів зростання обсягів депозитів у банківській системі, що було характерним як для коштів фізичних (темпи зростання прискорилися з 0,9% у серпні до 2,6% у вересні), так і юридичних осіб (з 2,4% до 5% відповідно).

З початку року депозити фізичних осіб зросли на 21,8% - до 257,6 млрд грн. Темпи їх приросту в національній валюті (32,5%) значно перевищували відповідний показник за коштами в іноземній валюті (12,4%).

Депозити юридичних осіб з початку року зросли на 16,7% - до 135,7 млрд грн, що було забезпечено виключно за рахунок коштів у національній валюті (збільшення на 26,1%), у той час як в іноземній валюті їх рівень поки що залишається нижчим порівняно з початком року (на 0,2%).

Загальний обсяг депозитів у вересні збільшився на 3,4% (з початку року - на 20,0%) - до 393,3 млрд грн, у т.ч. в національній валюті на 3,6% (з початку року - на 29,8%), в іноземній - на 3,2% (з початку року - на 9,0%).

Питома вага довгострокових депозитів у загальному їх обсязі за станом на кінець вересня збільшилася до 28,9% порівняно з 28,0% на кінець серпня та 24,4% на початок року.

Нагадаємо, загальний обсяг депозитів у серпні збільшився на 1,5% (з початку року, станом на кінець серпня - на 16,1%) - до 380,6 млрд грн.

Частка приросту депозитів з початку року і весь обсяг у серпні ц.р., як вважають у головному фінансовому відомстві, були забезпечені за рахунок коштів у національній валюті. Їх обсяг за серпень збільшився на 2,6%, а з початку року цей показник становить 25,4%. У той же час обсяг коштів в іноземній валюті в серпні ц.р. не змінився (з початку року він збільшився на 5,7%).

Обсяг депозитів фізичних осіб у серпні збільшився на 0,9% (з початку року - на 18,7%) - до 251 млрд грн. Темп їхнього приросту в національній валюті (4%) значно перевищував відповідний показник по коштах в іноземній валюті (0,2%). У серпні продовжилася тенденція зростання депозитів юридичних осіб, обсяг яких за місяць виріс на 2,8% (з початку року на - 11,5%).

В липні ц.р. виконавчий директор з економічних питань Національного банку України (НБУ) Ігор Шумило заявляв, що причиною зростання обсягів депозитів в українських банках за останні місяці є низький прогнозний коефіцієнт базової інфляції, який у другому півріччі 2010 р. може скласти менше 10%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua