ЗМІ: Банкова домагається спрощення відставки спікера


ЗМІ: Банкова домагається спрощення відставки спікера

Новий проект регламенту Верховної ради, який істотно міняє повноваження парламенту у зв'язку з поверненням до Конституції-96, розділив коаліцію, повідомляє газета "Дело". Каменем спотикання стала процедура призначення і зняття спікера.

Як стало відомо виданню, нові правила роботи парламенту були написані в Адміністрації президента і членам тимчасової спеціальної комісії з адаптації законів до Конституції його роздали в останню хвилину. Чинна влада вирішила серйозно похитнути упевненість спікера парламенту, виписавши в регламенті норму, що дозволяє без особливих проблем змістити його з посади.

Нагадаємо, згідно з регламентом, що діяв до внесення змін до Конституції, спікера звільняли з посади простою більшістю голосів. Проте бюлетені для голосування мали отримати на руки не менше 300 парламентарів. Саме факт того, що конституційна більшість депутатів отримали бюлетені, підтверджував, що депутатський корпус не проти зняти спікера. Це дозволяло главі Верховної ради упевненіше себе почувати, адже 300 депутатів зібрати у Верховній раді для вирішення того чи іншого питання завжди складно.

Тепер же на Банковій вирішили, що спікер може бути звільнений з посади 226 голосами незалежно від кількості депутатів, які взяли бюлетені для голосування. "Я думаю, що така ідея виникла в Адміністрації президента з тим, щоб будь-якої хвилини мати важелі для зняття спікера з посади", - передбачив член комісії, "нунсівець" Руслан Князевич.

Ініціатива спростити звільнення спікера серйозно спантеличила чинног главу парламенту Володимира Литвина, відзначає "Дело". За словами народних депутатів, що контактують з главою парламенту особисто, він мав намір протистояти таким змінам. Тому закон про регламент і не був розглянутий в парламенті ще вчора, як планувалося спочатку. "Литвин чекає повернення президента з Франції, аби погодити з ним підходи до звільнення спікера", - повідомив виданню один з членів регламентного комітету.

Факт розбіжностей в коаліції підтверджують і кардинально протилежні думки її членів щодо процедури звільнення спікера з посади. "Норма про те, як повинні знімати спікера, залишиться незмінною", - повідомив "Делу" глава фракції Блоку Литвина в парламенті Ігор Шаров. В той же час член Партії регіонів Владислав Забарський виступає за реалізацію сценарію Банкової. "Я думаю, що зупинюся на тому, щоб знімати і призначати спікера 226 голосами", - відзначив він.

Прогнозована в своїх намірах лише фракція БЮТ. "Я офіційно заявляю: ми не голосуватимемо за новий регламент, оскільки там нічого не сказано про день опозиції і немає години питань до уряду", - заявив виданню "бютівець" Василь Кравчук. До того ж, за його словами, на регламентному комітеті проект закону не розглядали взагалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua