Вересневу інфляцію спровокувала податкова активність Азарова


Вересневу інфляцію спровокувала податкова активність Азарова

Посилення фіскального тиску на бізнес нинішньою владою стало однією з головних причин різкого прискорення інфляції у вересні. Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

"Головна причина - підвищення фіскального тиску на бізнес. Це примус до авансових платежів із податків на прибуток, встановлення мінімальних об'ємів податку на прибуток виходячи з об'ємів обігу бізнесу, відмова приймати декларації із збитками і відкладеними платежами із ПДВ і найголовніше це не відшкодування ПДВ. У цих умовах бізнес не має іншої можливості, аби вижити, як закласти нові податкові відрахування"- сказав Охріменко.

За його словами, зростанню інфляції сприяло також зростання цін в промисловості (15,4%) сезонність коливань цін на продовольчому ринку.

"Є дані, що за підсумками вересня населення купило готівкової валюти на суму на 1,6 млрд. доларів більше, ніж продало. Це дуже багато, що показує що ринок масово йде в тінь. І це теж прискорює зростання цін" - вважає Охріменко.

Нагадаємо, у вересні інфляція склала 2,9%. За даними НБУ, у вересні українці купили в банків валюту на $2,985 млрд., продали - на $1,374 млрд.: покупка населенням валюти зросла в порівнянні з серпнем на 41,1%, продаж зменшився на 20%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua