Точка зору: Податок на нерухомість не стимулюватиме будівництво житла


Точка зору: Податок на нерухомість не стимулюватиме будівництво житла

Податок на нерухомість не стимулюватиме будівництво житла. Таку думка сьогодні в інтерв'ю журналістам висловив заступник міністра регіонального розвитку і будівництва України Дмитро Ісаєнко.

"Я вважаю, що податок на нерухомість не збере великих грошей для держави і ринок будівництва житла стимулювати не буде", - вважає він.

Д. Ісаєнко зазначив, що із загального обсягу будівництва житла 60-80% протягом останніх п'яти років - це індивідуальне житлове будівництво.

"Якщо ми сьогодні введемо податок на нерухомість, це точно не стимулюватиме людей, в яких є гроші, будувати житло більше 300 кв.м. Що стосується квартир, з цим теж є проблеми. Квартира більше 100 кв. м теж обкладатиметься певним податком. Але ми ж не можемо заганяти людей в ті параметри, які були при Радянському Союзі, - в двокімнатну квартиру в 50 кв. м або трикімнатну - 70 кв.м. Це неправильно", - додав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів.

За документом, для забезпечених громадян буде введений податок на нерухомість у розмірі 10 грн. за 1 кв. м на рік. Оподатковуватися буде площа, що перевищує 40 кв. м на одну людину, але при цьому мінімальна неоподатковувана площа складатиме 100 кв. м на родину в місті і 200 кв. м в сільській місцевості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua