Тріше: Ставка ЄЦБ зараз відповідає ситуації


Тріше: Ставка ЄЦБ зараз відповідає ситуації

Базова відсоткова ставка Європейського центрального банку (ЄЦБ) зараз "адекватна" ситуації в економіці, заявив глава банку Жан-Клод Тріше на прес-конференції за підсумками засідання ЄЦБ, на якому було прийнято рішення зберегти ставку 1% річних.

Заява глави європейського ЦБ говорить про те, що банк не має наміру негайно вводити нові заходи пзі стимулювання економіки, зазначають експерти.

"Рада керівників ЄЦБ, як і раніше, вважає, що поточний рівень ставки відповідає ситуації в економіці, - заявив Ж.-К.Тріше. - Ми вважаємо, що коливання цін в регіоні залишаться стриманими. Відновлення економіки продовжуватиметься помірними темпами, і кредитно-грошові умови є стимулюючими".

"Останні статдані й опитування в цілому підтверджують наші очікування помірного зростання економіки в другому півріччі 2010 року як в єврозоні, так і у всьому світі, - зазначив глава ЄЦБ. - Імпульс до підйому економіки зберігається, відновлення глобальної економіки продовжиться".

Прискорення інфляція в регіоні, за словами Ж.-К.Тріше, було очікуваним і відображає, головним чином, збільшення вартості нафти.

В цілому інфляція повинна залишитися невисокою, зазначив він.

Глава ЄЦБ підтримує "сильний долар" і невдоволений "безладними" коливаннями курсів світових валют.

"Я поділяю думку американських регуляторів, які заявляють про те, що сильний долар на користь США", - зазначив він.

Відповідаючи на питання про те, наскільки він стурбований зміцненням євро до американської валюти, Ж.-К.Тріше заявив: "Я хотів би сказати, що курси валют повинні відображати базову ситуацію в економіці. Надлишкова волатильность і безладні коливання курсів негативно позначаються на фінансовій стабільності країн і регіонів".

Курс євро до долара США перевищив рівень у $1,4 вперше з лютого на тлі виступу Ж.-К.Тріше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua