У вересні готівкову валюту скуповували мільярдами


У вересні готівкову валюту скуповували мільярдами

За даними Національного банку , у вересні 2010 року, було куплено готівкової валюти на 1,611 млрд. доларів більше, ніж продано. Це дуже багато. Для порівняння - в серпні 2010 року нетто-покупка готівкової валюти склала 398 млн. дол., а в липні-2010 - лише 149 млн. дол.

Важко оцінити, яка частина з цієї готівкової валюти була куплена населенням, а яка частина була придбана для "ведення бізнесу по-українськи". В будь-якому разі зрозуміло, що зростання попиту на валюту на міжбанківському валютному ринку частково було спровоковане підвищеним попитом на готівкову валюту. Швидше за все, з 669 млн. дол, які НБУ витратив на інтервенції на міжбанківському валютному ринку, велика частина пішла на задоволення попиту на готівковому ринку валюти.

Новина не дуже хороша: активне скуповування готівкової валюти дуже чітко показує, що спокійної осені ми не діждемося. У січні 2010 року нетто-продажі готівкової валюти були більше 835 млн. дол., а в лютому 2010 - 711 млн. дол.

Але тоді чекали виборів Президента і цей попит на готівкову валюту цілком можна було виправдати. Як тільки вибори завершилися, попит на готівкову валюту впав. Вже за підсумками березня 2010 року нетто-продажі готівкової валюти склали тільки 302 млн. дол. І тепер знову зростання попиту на готівкову валюту. Навіщо і кому це потрібно? Так вже набридли ці "валютні гойдалки".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua