У Росії введуть страхування від невиплати зарплат


У Росії введуть страхування від невиплати зарплат

Мінекономрозвитку РФ почало розробляти механізм страхування працівників від неотримання зарплати при банкрутстві компаній. Про це заявила глава міністерства Ельвіра Набіулліна.

В якості прикладу такого страхування міністр навела досвід інших країн. За її словами, в них існують спеціальні фонди, в які працедавці відраховують частину коштів. Якщо компанія стає банкрутом, кошти із цих фондів йдуть на виплату зарплат співробітникам.

Набіулліна також зазначила, що під час кризи у збанкрутілих компаній часто не вистачало коштів на те, аби погасити заборгованість перед співробітниками. При цьому саме їм борги повинні виплачуватися в першу чергу.

Міністр попередила, що механізми страховки зарплати почнуть діяти не раніше, ніж через два роки, оскільки уряд не хоче обтяжувати бізнес додатковими витратами.

Раніше 6 жовтня міністр фінансів Росії Олексій Кудрін заявив, що податкове навантаження на бізнес в 2011 році зросте на 2,3 відсотка, а до 2013 року - на 3,6 відсотка. Бізнесмени вже неодноразово просили уряд відкласти підвищення внесків до Пенсійного фонду, Фонд обов'язкового медичного страхування і Фонд соціального страхування до 34 відсотків. Воно повинне статися з 1 січня 2011 року.

За даними Росстату, борги із зарплати в Росії на кінець серпня 2010 року складали 3,35 мільярда рублів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua